bolak

Jak to řešej zahraniční pojišťovny, když se někomu v zahraničí stane nehoda…

…lyžařská třeba, na sjezdovku pro něj přiletí vrtulník, ošetřej ho a za lékařský ošetření pacient najednou dluží třeba 800.000 protože nebyl pojištěn, tak když se vrátí zpátky do český republiky, jak to z něj vytáhnou?

Odpovědi
zzzzz

Platebním rozkazem. Pokud je to v zemích EU a spol. tak je to jednoduché, nechají si vyhotovit platební rozkaz ve své zemi, ten si českým soudem nechají uznat a pak se obrátí na exekutora.

Drap

Zahraniční pojišťovny to neřeší, pokud neni u nich pojištěn. Pokud se někdo vrátí z lyžařského zájezdu a nebyl pojištěn, tak dluží 800000 zdravot­nickému zařízení. Ať soukromému, nebo státnímu. A ti mohou vymáhat dluh i soudně. Následuje exekuce atd.

Arne1

Je to sice odpověď mimo, ale jet do zahraničí (a navíc třebas na lyže) bez pojištění včetně odpovědnosti může jen opravdový debil. Pokud se mu něco stane, tak se pojišťovny a exekutoři postarají o to aby měl horší podmínky k šíření své genetické informace (sice to nebude na Darwinovu cenu, ale fungovat to bude).