hlodavec

Jak to prosím chodí aktuálně na Slovensku ve veřejné dopravě?

Prý tam musí každý cestující mít u sebe negativní test, přitom na Slovensko mě pustí s potvrzením o prodělání. Jak to tedy je? Máte někdo aktuální zkušenosti? Díky.

Odpovědi
led

Fáma. Je pravda, že neočkovaní sa musia testovať v zmysle vyhlášky Hlavného hygienika SR.
V odkaze na Covid automat https://automat­.gov.sk/?sear­ch sa po vyznačení záujmového (konkrétneho) okresu dozviete, čo možno a čo nemožno. Každý týždeň sa to novelizuje podľa situácie v danom okrese.
V súčasnosti vo väčšine okresov Slovenska platí vo vnútorných priestoroch, teda aj v doprave, prekrytie úst a nosa rúškou, alebo šatkou, šálou a dodržovať bezpečnú vzdialenosť. Ďalšie v uvedenom odkaze.
V exterieri bežne chodím s europsky odhalenou tvárou a nie na moslimsky spôsob.
Toto sa asi teraz mnohým nebude páčiť: Trvalé zakrytie dýchacích ciest, znižuje zdravú imunitu organizmu. Prirodzene zvýšené dodržiavanie hygieny a vyhýbanie sa priamemu kontaktu znižuje ohrozenie.

Poznámka, často videné polozakrytie tváre rúškou, spod ktorej trčí odhalený nos, alebo nosenie rúšky ako podbradník, je neúčinné, rovnako ako nepoužitie rúšky na skutočné zakrytie úst a nosa.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.