1991kata

jak to probíhá?

Prosím jak to probíhá když je můj přítel ve vězení (&180d) měl by být propušten na Nový rok,a tak se chci zeptat jestly mu to vážně příjde na 1.1.2010 Nový rok nebo až 4.1.2010 v pondělí v pracovní den. Vždyt toho musí být strašně mnoho aby soud zvládl obeslat všechny odsouzené a hlavně na Nový rok pošta nechodí a nebo jo?prosím poradte??????Děkuji

Nejlepší odpověď
standa

1.ledna 2010 začíná platit nový trestní zákoník a „svátek-nesvátek“ tímto dnem vzniká odsouzeným nárok na propuštění…

Soudci budou připravovat rozhodnutí o propuštění vězňů již od rána 1.1.2010 a budou je rozesílat do věznic. Soudci mohou rozhodnout právě až 1. ledna, neboť až tehdy začne trestní zákoník platit. Soudy proto stejně jako vězeňská služby posílí počty lidí, kteří budou na Nový rok pracovat. O propouštění vězňů uvědomilo ministerstvo spravedlnosti policii i městské úřady…

Ale KDY přesně pustí vašeho přítele, tak to si budete muset počkat až na ten Nový rok, dřív se to nedozvíte.