klumprt

Jak to přijde, že je přípustné diskriminovat blbce?

Nesmíme diskriminovat národnostní a náboženské menšiny, nesmíme diskriminovat tělesně postižené. Není společensky vhodné dělat si legraci z kulhavých, hrbatých nebo koktavých lidí. Měli bychom brát ohledy na starší spoluobčany, těhotné ženy, být citliví k dětem.
Jak je možné, že diskriminujeme hlupáky? Nepustíme je k některým zaměstnáním, neumožňujeme jim studovat (i když to se v poslední době začíná napravovat), nikdo s nimi nechce kamarádit, jezdit na výlety, kolikrát ani sdílet jednu místnost či vlakové kupé. V televizi se veřejně vyprávějí vtipy o hlupácích a prakticky kdekoli a kdykoli jsou dehonestováni, zesměšňováni, uráženi.
Jak je to možné, když za nic nemůžou, když se tak už narodili?

(Mám jednu možnou odpověď, ale zatím si ji nechám pro sebe.)

🙂

Doplnění: Moje odpověď je taková, že blbce je možno diskriminovat a všelijak utlačovat ptoto, že žádný blbec se nikdy nebude cítit obětí. Tak jak odpověděl xxx3 a naťukla ivzez.

Nejlepší odpověď
Jiří Bohumil

Ježíš, co já v životě poznal „hlupáků“ a dokonce študovaných, i s vysokou školou. A nikdo jim ve vzdělání nebránil. Já totiž nikdy nespojoval pojem inteligence (IQ) a hlupák, blbec a neschopný člověk. A že jsou omezováni v zaměstnáních? Zaměstnej „blbce“ i s patřičným vzděláním, když víš že jde o velkou zodpovědnost a on svou blbostí ohrozí sebe, ostatní i tebe. Nejde o diskriminaci, pouze o nutný výběr na základě schopností a předpokladů. A kamarádit s blbcem? To bych také musel být hlupák. A ty se s nějakým kamarádíš, když ti jde o jejich „diskriminaci“? Pochybuju. A že se tak narodili, to je sice smůla, ale člověka „rozumného“ asi nikdy nepřinutíš, aby bral hlupáka vážně. No a teď jsem zvědav, zda i mne nebudeš považovat za blbce.:-)))
P.S.
Teď mne ještě, dodatečně, napadlo rýpnout i do politiky. Podívej se na náš parlament a senát, co tam je (slušněji řečeno) hlupáků. A študovaných. A diskriminuje je někdo? A co taky nadělají kolikrát škody.

Další odpovědi
xxx3

on si taky málokdo bude stěžovat na to, že je jakožto hlupák diskriminovaný, že ano ;)

ivzez

Opravdu někdo dikriminuje hlupáky?
Nevyčleňují se náhodou ze společnosti sami?

A proč mají úspěch vtupy o hlupácích?
Nikdo se přece za hlupáka nepovažuje…

Možná by to chtělo definovat, co si pod
obratem „diskriminace hlupáků“ představujete.

Zaměstnavatel má právo si vybrat takové lidi,
kteří odpovídají jeho potřebám.

Na VŠ se dostane každý, kdo zvládně přijímací řizení.

Stejně tak máme právo si vybrat, s kým budeme kamarádit,
kdo nám stojí za přátelství či důvěru, …

Tw!st

Teď se nesmí diskriminovat postižení, cikáni, cizinci, ženy, děti, důchodci,.. Jediný kdo pak zůstane díky tomu diskriminovaný je mladý český muž.

marci1

Hlupák není žádná diagnóza. Je to člověk, který má nedostatek vědomostí, inteligence, rozumu. Bohužel se tak narodili, nemohou za to, ale každý samozřejmě nemá potřebu se s nimi stýkat. Nejhorší na hlupácích je to, že jsou silně omezení. Rozhovor s hlupákem zabere člověku hodně energie, síly a dobré nálady. 🙂

Kepler

Já myslím že hlupáky nikdo rozumný nediskriminuje, můžou si za to sami, nebo prostě nejsou inteligencí příliš obdařeni. Každý je hodnocen podle toho co umí, nebo neumí (haha). Že hlupák nezvládne studovat, to je snad jasné a nikdo mu to nezakazuje. Ale šanci má každý. Chce to trošku historie, diktátoři byli povětšinou ti největší blbové.

hapiky

Problém je v tom, že někteří považují jiné za hlupáky, protože se např. nevyjadřují nebo nechovají podle jejich představ, o kterých si mnohdy neoprávněně myslí, že jsou ty nejlepší a nejinteligentnější. Háček je také v tom, proč si hlupák nestěžuje že je diskriminován, tím by zároveň přiznal, že je hlupák, a to by bylo rozeznatelně hloupé i pro hlupáka. A ještě je tu faktor, když se někdo inteligentní účelně chová jako hlupák, ale to je obvykle odhalitelné.

Šidlo

treba rozlišovať

hlupák=nízke iq
blbec=zloduch, ignorant,šmejd

mne spoločnosť jednoduchých a poctivých ľudí naozaj vyhovuje…páči sa mi, ako riešia len dôležité veci, nešpekulujú, rešpektujú hodnoty a niekedy majú veľmi zaujímavé názory hodné hlbokého zamyslenia

naproti tomu, vychcaných, bezcharakterných géniov, ktorí si napriek iq nevidia na špičku nosa, tvrdia že sú prísni ateisti ale za boha majú blba v zrkadle, nemajú empatiu ani emocionálnu inteligenciu… takých mám plné zuby

a nie, nezdá sa mi, že obyčajných jednoduchých ľudí, dokonca mierne hendikepovaných spoločnosť špeciálne diskriminuje.­....určite nie v čr a sr