Conduite

Jak to podat rodině? Stěhování a další…

S partnerkou po dostudování odlétáme do Austrálie. Budeme tam pokračovat ve studiu, ale našim hlavním cílem a snem je tam zůstat natrvalo a usilovat o získání permanentní rezidence. Máme už vše promyšlené a v podstatě stačí jen dostudovat, něco málo ještě našetřit, koupit letenku a je to.

Hlavní starost nám ale dělá rodina partnerky. Neví o tom totiž vůbec nic. Za normálních okolností bychom je o všem informovali, ale nejsou zdaleka tak tolerantní jako moje část rodiny. Kdybychom na ně najednou měli vyvalit vše, co máme v plánu, tak ani nechci vědět, co by se dělo.

To by nebyl až takový problém, ale právě její rodina nám se všim moc pomáhá a to nejen finančně. Dokonce nám i investují nemalé částky do bydlení. Na druhou stranu jsem ale pojali podezření, že si nás chtějí udržet nablízku a počítají s tím, že se o ně ve stáří budeme starat. Dům, do kterého nám investovali, vlastním já. Máme v plánu ho pronajímat či prodat – tak jako tak ho ale opustíme. Rodině jsme pouze sdělili, že v domě nezůstaneme a nevyžadujeme jejich investice a pokud do toho chtějí jít, tak za předpokladu že v něm nebudeme bydlet navždy. I přes to nám od nich přišla obrovská pomoc.

To, že se nedočkají naší svatby, že jsem byl ve svých dvacítkách na vazektomii a vnoučat se tak opravdu nedočkají a že se o ně nepostraráme jim prozradit nemůžeme. Potřebujeme je ale smířit s realitou, že prostě odletíme přes půl planety daleko. Je možné, že se ještě do Česka vrátíme, ale nebude to na dlouho.

Jak jim to máme podat a přitom nikomu neublížit? Postupně po kouskách, nebo se všichni posadit společně a říct vše? Co byste dělali na našem místě?

Nejlepší odpověď
Alesh

Tak já na tvým místě bych si dal nejdřív facku, že bych druhou chytil o futra. Protože nechat se „vykastrovat“, to je teď z tebe vlastně „vůl“.
No, a jinak mám rád upřímnost i za cenu, že to třeba nejdřív bolí. Podle mě by bylo fér jim vaše plány sdělit v maximálním rozsahu. A nemožnost počít by bylo asi také dobré oznámit, i když je to dost citlivá věc, ale detaily sdělovat určitě není nutné (myslím to, že jsi dobrovolný „vůl“).

Další odpovědi
elkon

Nevymýšlel bych kraviny a seděl na zadku. Na takové tam „určitě“ čekají.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Alesh

Jinak dík za soukromý vzkaz, ale vzhledem k tomu, že máš privátní účet, tak ti nemůžu odepsat. Pokud stojíš o odpověď, tak si ho buďto odemkni nebo dej vědět a můžu ti odpovědět sem do diskuse.

Daidal

Není důvod se čemukoli vyhýbat. Jak to příjmou je na nich a tohle je váš život.
Tak se chcete přestěhovat do Austrálie, svět se nezboří a rodiče to přežijí.
Nějaké přestěhování atd. by mi nevadilo, ale ta žádná vnoučata a že si dcera našla vola (doslova), by mě hodně nas…

Conduite

Měl byste si něco načíst o vazektomii… takový koule furt mám a všechno funguje naprosto stejně jako předtím. Akorát se nemusíme bát případných „nehod“. Kdybych odmítal vazektomii, partnerka by šla sama na jednu z ostatních permanentních antikoncepcí… U žen jsou ale daleko invazivnější a to mi prostě nepřijde fér.

Daidal

Já vím jak funguje vasektomie, ale stejně…

Daidal

… a řekl bych, že každého rodiče.