Lukynxd

Jak to nejlépe vyřešit?

Dobrý den, mám sestru (12), která má atopický ekzém. Má ho od malička, akorát mi vadí, že se v noci škrábe. Mám pokoj s ní, takže by bylo dobré, aby se neškrábala. Jenže ona se prostě škrábe neúmyslně, protože ve dne se škrábe prostě ,, úmyslně", ale v noci ne. Dostala speciální gel na mytí, krém a zapomíná si to dávat. Je velmi nespolehlivá. Poraďte. Děkuji. Už mě to v noci ruší.

Odpovědi
da ny

Existují masti (přípravky), proti svědění. Přípravky na zlepšení a léčbu atopického
ekzému. Včetně přírodních metod. Účinná homeopatika (lékárna Dr. Max).
Vnuk je po nich téměř bez kožních potíží, Dr. v lékárně vše doporučil sám.
Odborní lékaři umí pomoci ulevit, např. v Ústí n/Labem je skvělá dětská dermatoložka.
Někteří kožní lékaři, alergologové.
Co vše dělají rodiče (matka), aby sestře pomohli, ulevili? Zkvalitnili dětství a život své dcery?
Je třeba dohlédnout, připomenout.
Většina dětských atopiků navléká na noc bavlněné rukavice. Na rukávech pyžama (jako u malých dětí, na overalech z Tesca), jsou našité přehrnovací „návleky“. Je vhodné, našité návleky na rukávy zašít. Tak, aby nevylezl ani 1 nezbedný prst. Tvar obdélníkový, aby se vešly ruce. Od mala jsou navyklí na zakryté ruce.

Suchá atopická kůže se musí často a pravidelně mazat, skvělým pomocníkem je
mast Infadolan (na Rp. pediatra a kožaře, je zdarma Lipobase),.
Dobře funguje i mast Leniens (v lékárně odváží do kelímku, někdy k dostání i v
tubě, jako mast). Je velká spotřeba, někdy se musí něco přikoupit. Žádat pravidelně lékaře o e-recepty. Při pečlivém a pravidelném používání, je spotřeba velká.

Vás, asi nežene přímá touha pomoci sestře. Spíše to, že Vás v noci její
počínání ruší. Matčinu péči vidím, bohužel, jako pokulhávající :/
Hlavně Vy jí můžete hodně pomoci.
Nabídněte jí pomoc při mazání, těžko přístupných míst na těle (záda, nohy).
Tak „dohlédnete“ a připomenete pravidelné používání gelů a mastí.
12 letá pubertální dívka nemusí být v ještě zcela samostatná, zodpovědná.
Je to pro ni úporné, stresující, obtěžující. Pomáhejte jí, nenechte ji v tom samotnou. Pomůžete jí i sobě. Zapojte také mamku, střídejte se.
Poskytněte jí prostor, možná i soukromí, aby se mohla pravidelně mazat.

paul1

Tady je celkem podrobný opis choroby i její léčba, možná najdete ještě jiné, které Vám budou více vyhovovat.

Zdroj: https://www.be­nulekaren.sk/a­topicky-ekzem-nic-co-by-sa-nedalo-liecit

Dochy

Co třeba nějaký čaj na uklidnění? Pro Tebe 😉
To že Ti to vadí sice chápu, ale to není problém Tvé sestry, to je problém Tvůj. Stejně Ti může vadit že v noci dýchá. Je to také zvuk, jen o něco slabší.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.