janah

jak to mám udělat?

Chci vydat svou osobní sbírku básní. Zatím jsem ve fázi, že je mám doma v sešitě. Co mám udělat? Musím mít někde potvrzený autorství? Kde se poohlídnout po někom, kdo by to vydal?

Nejlepší odpověď
Dandi

Musíte si najít vydavatele, ten Vám poradí co všechno musíte udělat a můžete vydávat. Je to pouze otázkou peněz.

Další odpovědi
alenka901

Projekt společnosti Computer Press, a. s., Vydejte vlastní knihu (www.vydejteknihu.cz) umožňuje komukoliv vydat vlastní knihu podle jeho představ. Autoři textů všeho druhu mají tak jedinečnou šanci využít služeb profesionálního nakladatele s dlouholetou tradicí. Nyní stačí dodat online podklady k tisku ve formátu PDF, nebo podklady k sazbě ve formátu oblíbeného textového editoru MS Word a zkušení pracovníci nakladatelství se o vše postarají. Zájemci si mohou snadno a rychle zrealizovat skripta, manuály, nebo knihu vlastních povídek či sbírku básní.

Projekt Vydejte vlastní knihu mohou využít školy a pedagogové pro tisk skript nebo vlastních učebnic, pracovních listů a sešitů pro vlastní školní vzdělávací programy. Vhodný je také pro výrobce, dovozce či prodejce nejrůznějších zařízení pro tist manuálů a návodů. Projekt ale mohou využít například i orgány veřejné správy, města a obce, realizátoři projektů hrazených z ESF, muzea a galerie nebo neziskové organizace.

Při přípravě publikace si zájemce může zvolit balíček služeb podle svých potřeb:

  • základní balíček obsahuje tvorbu celobarevné obálky, tisk, vazbu a zaslání
  • rozšířené balíčky nabízejí například jazykovou korekturu, sazbu, nebo redakční korekturu

Projekt Vydejte vlastní knihu umožňuje připravit knihy s rozsahem od pouhých 48 stran a od nákladu 50 kusů. Cenu vydání knihy si zájemci mohou vypočítat online na webové kalkulačce projektu. Podklady ke knize je pak možné zadat přímo v této kalkulačce nebo je možné je zaslat na CD, využít webové úložiště dat nebo i zasl e-mailem. Vše je skutečně velmi jednoduché.

Další službou pro nového vydavatele je nabídka distribuce a prodeje knihy: vytištěná kniha se může prodávat v internetovém obchodě Computer Press (knihy.cpress.cz), nebo dokonce v „kamenných“ knihkupectvích. Tuto možnost zatím žádný jiný nakladatel nenabízí.

LuciJe

Vydávání poezie je v naší zemi nelehké – poezie se příliš neprodává a vydavatelé dávají přednost již známým autorům. Pokud s pokusem o vydání sbírky neuspějete u běžných vydavatelství (což je, bohužel, poměrně pravděpodobné), můžete zkusit vydavatelství Librix (bližší informace ve zdroji níže) – jedná se o firmu, která Vám umožní vydání knihy na Vaše náklady i v malém množství výtisků (na stránce je i kalkulačka nákladů) a případně pomůže s distribucí.

Zdroj: http://www.li­brix.eu/cz/pa­ge/authors/

Attack-design

musíš jen najít nakladatele,který ti to vyda