Bobík147

Jak to mají ženy s menstruací během užívání hormonální antikoncepce?

Zdravím,
nedávno jsme se s kamarádem dostali do sporu ohledně výše uvedeného tématu. On mi tvrdí, že ženy během užívání antikoncepce nemenstruují, že mu to nezávisle na sobě řekly dvě dívky. Já si naopak myslím, že to je nesmysl, a že i během užívání antikoncepce ženy krvácí. Může mi prosím někdo tento problém objasnit? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Dochy

Záleží na typu HA. Ty pilulky, co se berou postupně v několika fázích v měsíčních cyklech, uměle řídí cyklus a menstruace probíhá. Ale existují další typy HA, které fungují jinak (tuším, že jsou např. nějaké injekce, které se snad aplikují jednou za 3 měsíce, nějaké dlouhodobé implantáty, náplasti, nitroděložní tělíska s hormony,…).

Další odpovědi
dubraro

Při normálním používání HA je zachován menstruační cyklus, jen se stane pravidelnějším. Existují ale přípravky, které menstruaci oddálí nebo jí zamezí. Lze toho také dosáhnout užíváním běžné HA jiným než předepsaným způsobem. Používají to mj. prostitutky, aby neměly výpadek příjmů. Ale i běžné ženy, pokud jim například vychází menstruace na dovolenou. V USA existuje hnutí „normální je nemenstruovat“. IMHO vliv takového narušování přirozeného fungování těla na zdraví asi nebude příliš pozitivní.

ivzez

Ženy v době užívání hormonální antikoncepce nemenstruují.

Volně z článku v odkazu níže:
Umělé hormony brání tvorbě přirozených hormonů. Zastaví
přirozený menstruační cyklus, který je po dobu HA nahrazen
nepravým „pseudomenstruačním cyklem“.

Více v článku:
https://hnuti­prozivot.cz/lin­ka-pomoci/2594-dopady-hormonalni-antikoncepce-na-zenske-telo

Další informace třeba zde:
http://www.ka­lisek.cz/menstru­ace-HA-antikoncepce.php

_________

K dřívějším odpovědím:

Menstruační cyklus zachován není, jde o „umělý“ cyklus.
Podle mne je velká chyba nepravidelnosti cyklu „léčit“ HA,
k čemuž bohužel stále sahá poměrně dost gynekologů.

Kvůli tomu, že se cyklus zdánlivě zpravidelní, se přestane
hledat a léčit skutečná příčina.
To v budoucnu může vést k dalším problémům.