redy

Jak je to s vývozem jímky?

Musím mít o vývozu nějaký doklad?
Nebo když ji známej vyveze,dám mu pětikylo, a je to jen moje věc?
Nevím to jistě, ale prej se nesmějí vyvážet fekálie na pole.
Jak to funguje?

Děkuji

Nejlepší odpověď
Drap

Občas může někdo chtít vidět i doklad. Obzvláště pokud nastane problém. Dnes je obsah jímek považován za nebezpečný odpad a právo ho má vyvážet pouze ten, kdo má povolení k nakládání s takovým odpadem. Některé zemědělské podniky odvážejí i na svá pole.

Další odpovědi
Klaproth

Vyvážení jinam než do ČOV nebo do k tomu určené vpusti kanalizace je nezákonné. Pokud to necháš odvézt do ČOV, vystaví ti doklad. U nás se to běžně vozí na pole, každý to ví, každému je to jedno.

dudu

ad Pumík – nebo čuník, fakt nevím. Tyto dva výroky jsem právě obdržel přes interní poštu.
Obrázek o úrovni a duševních pochodech odesilatele nechť si učiní každý sám:
a/ tak jak vstal tchán z mrtvých, ožralče?
b/ co se ti zase nelíbí rypouši sloní?vyjebanče!

anonym

Ano, musíš!

Jak může samozvaný „ekolog“ nabádat k takovému hnusnému činu a ještě to sám dělá? Vždyť i moč z plzeňského patoku je jed, který zamoří celou vodní nádrž Želivka, tedy zdroj pitné vody pro Prahu! Já bych mu dal 50* petikylo pokuty!

Děda Louda

Obrať se na některý z podniků zahraničního obchodu. Zajistí veškerou agendu včetně potvrzení.

anonym

Pokud bydlíš někde,třeba jako já u lesa,fouknu hadici z jímky a valím to na svoji zahradu,ale jen tu vodu.
To pětikylo zaplatím až mi odvezou jednou za 10let to hustý.
To je hustý co?
Fekálie ano,ale ne tu vodu,pokud používáš živé bakterie jako já,tak ta voda je dobrá i na zalévání.

redy

barbakan já si to myslela, díky

dudu

Nemohu, než ztotožniti se s výrokem pana Wericha:
„Pokud se dohadujete s volem déle než půl minuty, pak už se hádají volové dva“.

anonym

Pumrlíku, už jsi trapná.

anonym

Je to chlap a není mu 16let.

cochee

„Už“ až teď? :)