Avatar uživatele
led

Jak to je so zmenou identity?

Otázka:
Stáva, že na stránke „rady, návody“ padne zaujímavá anonymna otázka a v odpovedi alebo príspevku autor otázky už pod svojim menom odpovedá. Čo ho k tomu vedie?

K tejto otázke nechcem rozpútať nijaké vášne, zaujíma ma, čo asi vedie človeka k takémuto činu, či už z psychologického, alebo sociálneho hľadiska.
Doplňuji:
Tie „rady, návody“ sú zámerne neurčíté, netýka sa to len tejto stránky. Nechcela som písať konkrétne na užívateľa (takáto otázka bola aj tu viackrát položená) a stránku.
Ide mi o pohľad: Prečo to takto robia. Alebo „nechcem si priznať nevedomosť a potom sa pozabudnem“? Stáva sa to aj na zahraničných stránkach.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: led

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? panenka, annas, Miroslavst, anonym, rybíz, vagra, rynek878 před 4795 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Led, přiznávám, že já jsem na nic podobného nepřišla. Ani vůbec nevím, zda lze podat otázku jako anonym, když jsem registrovaná pod jedním profilem a z jedné IP adresy.
I když je pravda, že otázky anonyma se stále opakují, ptá se na jednu věc třeba dvakrát, ale zařazení moc nesleduji.

V které kategorii ty „rady a návody“ jsou? Nemohu najít.

Vložila jsem i do diskuze.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Je ja to chtela poslat do diskuse?No uz se stalo.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Miroslavst

Taky nevím jak to poznat. snad jen podle druhu slovosledu apod.
Co k tomu někoho vede? To je jednoduché. Stydí se za svůj problém s kterým potřebuje pomoci.
Co třeba já, pokud bych se chtěl zeptat na to, že mám třeba na … něco a jak to řešit. To určitě, nic se nezeptám, ale jako anonym, to už je jiná.
Ale nevím jestli to tak jde.
Proč si odpovím, no samozřejmě znám odpověď a tak dostanu bodíky ne a o ty tu přeci jde až na prvním místě :D:D:D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Nevím jak se to pozná, že si někdo odpoví na svou anonymní otázku.
Možná jsem to špatně pochopila.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
rybíz

A to se tady stává? ????

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Led, přiznávám, že já jsem na nic podobného nepřišla. Ani vůbec nevím, zda lze podat otázku jako anonym, když jsem registrovaná pod jedním profilem a z jedné IP adresy.
I když je pravda, že otázky anonyma se stále opakují, ptá se na jednu věc třeba dvakrát, ale zařazení moc nesleduji.

V které kategorii ty „rady a návody“ jsou? Nemohu najít.

před 4795 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Skúste pozrieť dnešné otázky

před 4795 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Zkusím. Led, k doplnění Vaší otázky poznámka. Kdysi jsem vložila jsem na Odpovědi dost specifickou otázku. Na druhý den jsem ji náhodou objevila na jiném serveru. Poznala jsem ji podle své formulace a doby vložení. Napsala jsem správci stránky i na Odpovědi, kdyby to náhodou někdo zjistil, aby věděli, že jsem autorem, jak se dalo zjistit.

Správce poradny si situaci prověřil, dal mně za pravdu a hned svého uživatele „odpojil“.

Ještě jsem pak objevila i další otázky. Tento správce má opravdu zájem o původnost dotazů a o to, aby se otázky neopakovaly.

před 4795 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Neriešim, kto, čo urobil.
Ale zaujíma ma dôvod, prečo.
Stáva sa to i v normálnom živote. Chápem, že priznať si nevedomosť je ťažké, ale je to prirodzené, ľudské, niečo nevedieť. Preto sa predsa pýtame.

před 4795 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

To mne zaujalo,nasla jsem u otazky zvukove karty,se pta anonym a odpovida si lopotev.

před 4795 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek