Avatar uživatele
Zlatý

Jak to je s plněním pojišťovny ?

Je známo, že pojišťovny v případě úrazu, když má zraněný v sobě alkohol, se brání plnění. Jak to bude ve fiktivním případě ?
Dáma jde na ples, baví se, vypije 3 - 4 drinky, Po půlnoci uklouzne a zlomí si třeba ruku. Odjede do nemocnice, kde ji ošetří. Bere na takové případy pojišťovna zřetel. Je zřejmé, že nemohlo jít o žádnou opilost, ale o běžnou společenskou záležitost .

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

I v tomto případě je povinností zaměstnance pojišťovny její požadavek zamítnout.
Pojišťovna není socialismus, ale zištná, akciová společnost. Účelem je tržba, a bilance na konci roku, čili zodpovědnost vůči akcionářím.
Kam by došli, kdyby měli každému se zlomenou nohou zaplatit?
Těch "jedinců", kteří dostali víc, než zaplatili, může být tak 0,001 % !
:-DDDDDDDDDDDDDDDDDD

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Podle § 2846 OZ:
Pojistitel má právo snížit pojistné plnění až na jednu polovinu, došlo-li k úrazu následkem toho, že poškozený požil alkohol nebo požil návykovou látku nebo přípravek takovou látku obsahující, odůvodňují-li to okolnosti, za nichž k úrazu došlo. Měl-li však takový úraz za následek smrt poškozeného, má pojistitel právo snížit pojistné plnění jen tehdy, došlo-li k úrazu v souvislosti s činem poškozeného, jímž jinému způsobil těžkou újmu na zdraví nebo smrt.

Vzhledem k tomu, že se nikde nepíše o určité (ne)míře vypitého alkoholu, je asi celkem jedno, zda šlo o celou láhev či jen "čichnutí ke špuntu". Blíže ke krácení pojistného plnění by měly vypovídat pojistné podmínky... Ty zná přidělený likvidátor poj.pln. velmi dobře a nemá proč z nich dělat ústupky... určitě ne pro něčí neznalost, či společenský život... Přeci jen, ty podmínky plnění tam byly před podpisem, po podpisu, před uklouznutím i po uklouznutí pořád stejné...

Každopádně- vždy se asi můžete s případným nesouhlasem obrátit na soud, a podaří-li se vám dokázat, že by si dotyčná ruku bez 3 skleniček alkoholu nezlomila, můžete asi i vyhrát...

Na druhou stránku- vezmete-li váš příklad z jiného pohledu, jak byste se koukal třeba na to, kdyby ona dotyčná byla sražena autem, které řídil někdo po 3-4 skleničkách a rozhodnutí soudu by znělo, že vlastně o žádnou opilost nešlo, jen o běžnou společenskou záležitost... Je to trochu extrém, ale pro pochopení toho pravidla u pojišťoven asi postačí...


jinak něco máte i zde.
http://www.investujeme.cz/…

a před odesláním jsem ještě natrefila na toto:
http://www.akdpp.cz/…
Doplňuji:
opr.
... bez 3 skleniček alkoholu stejně tak zlomila...

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/obcansky-zak onik/cast4h2d15.aspx


Avatar uživatele
Zlatý

Jo a dělal ji někdo test na alkohol. Pokud ne, tak jsem zvědavý jak bude pojišťovna dokazovat opilost. Podle mně pokud má dotyčná osoba úrazové pojištění a uvedený úraz do podmínek ve smlouvě spadá, bude odškodněna v plné výši dle smlouvy a bodového ohodnocení.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

Drap

Agneta: toto je zřejmě jen tvůj názor . Zajímal by mne spíše skutečný stav, nebo zkušenost někoho s obdobnou zkušeností. Je mě zcela jasné, na jakém principu pojišťovna funguje.

Avatar uživatele
Stříbrný

Agneta

Můj další názor : s pojišťovnou můžeš komunikovat jen přes tvého advokáta ► jde-li o větší částky(např. po požáru), nedostaneš bez zažalování u soudu nic :-DD

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2655
Zlatý ivzez 1558
Zlatý standa 1256
Zlatý mosoj 728
Zlatý led 668
Zlatý gecco 534
Zlatý JájsemRaibek 520
Zlatý marci1 513
Zlatý Kepler 504
Zlatý annas 470

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.