fundova_b

Jak to je s hrazením nového vyměněného klíče v domě?

nájemnice v našem domě zlomila klíč v zámku. zámek nechala vyměnit. ptám se, jestli je její povinností uhradit i nové klíče všem ostatním nájemníkům, nebo si to budeme muset zaplatit sami??

Odpovědi
gecco

Jak máte řešení takovéto škody ošetřeno ve stanovách???

Pepa25

Za prvé mě překvapuje, že to nechala vyměnit sama nájemnice? Takové věci zařizuje správce nebo domovník, ne? S tím souvisí nutnost výměny všech klíčů: to mi přijde jako nesmysl, správce (domovník) má určitě možnost vmontovat náhradní vložku, bez výměny klíčů …?!
Takže IMHO je postup: obyvatel volá v případě zalomení klíče domovníkovi, který sám nebo pomocí zámečníka vložku opraví na náklady obyvatele. Ostatních se to dotkne jen dočasnou cedulí na dveřích „použijte zadní vchod“.

Ale samozřejmě jak si to kde nastaví, tak to mají …