FlAsh_7

Jak to je s dividendami?

Dobrý den, když si přes brokera zakoupím akcii, jak se ke mně dostane dividenda a jak na ni „prokážu“ v rozhodný den svůj nárok?

Odpovědi
kelley

Je to různé. Např. u Kofoly si musíš o dividendy zažádat písemně přímo u firmy, ale u většiny zahraničních firem ti přijdou dividendy automaticky na tvůj účet u brokera…
Tak ještě upravuji – i ta Kofola mi nakonec přišla sama od brokera 🙂 Nevím, někde psali, že se musí extra žádat. Taky dobře…

Zdroj: https://youtu­.be/jNILGdDDqoM

Pepa25

Režim je různý především z důvodu daňavých pravidel a toho, jaké služby si emitent (firma) dojednal pro výplatu dividend. Nárok není třeba prokazovat, akcie jsou (obvykle) zaknihované, emitent má seznam akcionářů, stačí prokázat totožnost.