redy

Může se stát, že se třeba vezmou lidi, který nevědí, že jsou sourozenci? Jak to je?

Myslím to tak, aby než se vezmou si nechali udělat testy. Jestli nejsou nemocný, a nebo třeba sourozenci.
Mají to nějak podchycený? Nebo se to nedá uhlídat?
Kyž vemu kolik dětí je adoptovaných, pak se v dospělosti potkaj, a zamilujou se, a nemaj ani tuchu, že jsou třeba sourozenci?
Můžou se rodit nemocný děti?
Děkuji

Nejlepší odpověď
Danina65

Stát se to může, osobně znám příběh, kdy dcera zjistila, že její vlastní otec je bratr její matky, bylo jí tehdy devatenáct. Jak myslíš to, jestli to mají podchycené? Kdo by to měl mít? V reálu to ví matka, s kým dítě má, a je pak na její osobní statečnosti, jestli by byla schopná říct, má milá, toho si neber, je to tvůj bratr.

Další odpovědi
Drap

Teoreticky to možné je, ale prakticky je takových případů zanedbatelné množství.

annas

Může se to stát, ale zpravidla je to nezjistitelné.

Ale pokud tito dva o svém příbuzenském vztahu neví, nelze je odsuzovat. Jak to měli vědět? Napadlo to někoho z nich?

Horší je, když se z tohoto vztahu narodí děti, zpravidla postižené, pak se možná zjistít příčina, ale už je pozdě. Co chudáci děti?

Trestat, či netrestat? Nejsou už postiženi dost?

Závažnější je to, když o příbuzenském vztahu vědí, sex provozují, je to zvrácenost.

--
Mám dojem, že podobný příběh byl jednou v Poště pro tebe.

anonym

Jojo,stát se to může,mám i dojem,že jsem takový příběh někde viděl v telce,ale jestli se nakonec vzali,opravdu ne­vím.

KARI05

No ono se stalo ze se potkali sourozenci ktery byli opravdu sourozenci ale o sobě nevěděli jejich mama je dala do decaku proto o sobě nevěděli no oni spolu chodili chtěli se i vzít ale na štěstí zjistili ze jsou sourozenci to bych nechtěla:D

Šidlo

  1. stáva sa to…kopec ľudí nevie, že je adoptovaných (áno, malo by to byť trestné zatajovať im to)
  2. keď majú 2 nepríbuzní ľudia dieťa, šanca na vrodenú vadu je 2%…vrodená vada môže byť banálna aj smrteľná…ak dvaja priami príbuzní, je to 4% (americké údaje, v niektorých štátoch USA sa môžu brať bratranci z prvého kolena)…ak sa berú príbuzní opakovane, až vtedy je to reálne veľké riziko

3.ak sú vaši rodičia z jedného mesta, nedjabože jednej dediny, určite sú príbuzní, aspoň vzdialení…aj tak sú všetci ľudia dvakrát príbuzní (ľudstve prešlo cez dve obrovké vymierania)

na Slovensku bolo nevoľníctvo 400 rokov, t.j. nikto okrem šľachty nesmel celý život opustiť okres svojho pána-šľactica…takže bežný ľud sa bral v rámci dediny/mesta/okresu 400 rokov.....tomu sa povie genetický prúser…nejaké invázie a vojny to nenapravili

pucipuci

Jaguáre-nevzali. Redy- to se snad může stát jen lidem,kteří jsou oba z dětského domova,nebo tatínek byl plodný i jinde,než s maminkou,ale na to by se přišlo při seznámování rodičů. No a ti z domova,by si v případě pochybností měli nechat udělat testy,pokud mají v rodném listě stejné místo narození.Pokud neznají ani jednoho rodiče.

redy

Danina65: Podchycený, myslím jalo že jsou vedeny nějaký složky.Kde se to dá popřípadě dohledat.
No teď mi napadá že ne, když jsou boxi na miminka. A nikdo neví kdo tam dal to mimčo.