Monyszek

Jak to je?

Příklad: Mám přítele. Bydlíme spolu, nejsme sezdaní nic a já vlastním prosperující hotel. Má on právo na ten hotel v případě rozchodu (resp. na jeho půlku) nebo to platí jen kdyby jsme byli sezdaní?

Nejlepší odpověď
Drap

Nemá narok vůbec na nic. Po svatbě by záleželo také na tom, jakou by jste uzavřeli eventuální předmanželskou smlouvu. Nebo tzaké na tom, zda by jsi mu například darovala polovinu hotelu a nebo si ho ponechala pouze ve svém majetku.

Další odpovědi
jmhad

No pokud jste neuzavřeli nějakou dohodu,pak platí jen a pouze „společné jmění manželů“ a zase jen to,které bylo nabyto společně,tedy ve svazku manželském.A za­se,pokud jste neudělali nějakou předmanželskou smlouvu a ON nabyl k předchozímu majetku nějaká práva.Prostě jste mu něco dala.Ale pokud byl majetek pořízen ze společných prostředků v tzv nesezdaném stavu,pak rozhoduje soud podle dokladů či nějaké prokázané dohody.