dudu

Jak to funguje ve vašem regionu?

Ihned úvodem zdůrazňuji, že nemám vůbec žádné námitky proti ukázněným cyklistům na silnicích II. a III. tříd ani na stezkách společných s chodci. Také v okolí našeho města za podpory státu a EU postupně vznikají nové stezky. Včera mě však zaujala asi tříkilometrová právě dokončovaná stavba. Stezka je vedena podél hlavní silnice na bývalé orné půdě, má kvalitní asfaltový koberec s přerušovanou čárou uprostřed a betonové žlaby v obou příkopech. No prostě jedna velká paráda, avšak ihned po odbočení na silnice III. řádu s docela silným provozem u nás řidič kouká jak nemocné telátko na četnost a rozmanitost děr a trpí při jízdě přes dlouhé úseky kde asfalt postupně nahrazuje šotolina. Při vzpomínce na výši daně u litru benzinu i nafty a předvolební sliby politiků často propadám frustracím a pocitům marnosti o existenci zdravého rozumu u nás.
Máte prosím odlišný názor, či zkušenost ode mne a žijete alespoň někteří jinde, než v tom našem Kocourkově?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Jak napsala rehu, cyklostezka není zatěžovaná a je v majetku obce-města. Naopak silnice je nejspíš v majetku kraje. Ten nemá na nic prachy.
U nás jsou dvě cyklostezky z jednoho města. Jedna je neosvětlená a druhá jo, paradox je, že co 5–10 metrů je lampa. Že na první není nic nikoho nezajímá.

Další odpovědi
briketka10

Autem ani na kole nejezdím bohatě mi
stačí cesta autobusem, hned cítím ty
díry pod kolama, jak jsou vymlácený
vůbec po zimě neopravený jen do nich
nahážou štěrk a nepářou se s nima skoro
nikdy jen, když je to už neúnosný spraví
je asfaltem, ale ten po tuhý zimě zas
popraská a to máme Ředitelství silnic a
dálnic v naší vesnici vidím ty jejich dělníky,
jak jsou děsně urvaný z denodenní práce,
když vyměňujou značku, tak jim to trvá dvě
hodiny !

ReHu

Ta stezka je nová a není tolik zatěžovaná jako silnice, kde jezdí těžká auta,náklaďáky j kamiony.
A to, v jakém stavu jsou české silnice je známka české silniční politiky.

mosoj

Nevadí mně stav našich silnic. Není zase tak nejhorší. Dodržuji dopravní předpisy a přizpůsobuji rychlost jízdy stavu a povaze vozovky.