Jak to funguje v kontu pracovní doby ohledně práce přesčas?

Dobrý den,chci se zeptat,jak to funguje v kontu pracovní doby ohledně práce přesčas?Pracujeme každý den od 5:30 do 15:00,a ještě po nás chtějí i sobotu.Tady neplatí max. 8hodin týdně?A jak je to se svátky,a prací v neděli?Má zaměstnanec vůbec nějaké právo,proti tomu?A nebo jen dát výpověď a být tedy bez práce?To že nám říkají že za branou je lidí dost ani nemusím říkat.Díky Jirka

Odpovědi
martina1

To asi záleží na vaší pracovní smlouvě,co tam máte napsáno a ujednáno.Pokud nepodléháte služebnímu zákonu,kdy je povinnost odpracovat 150h ročně do tzv.modrejch=ne­placené přesčasy.Jejich teda o hodně víc.U policie neproplácí svátky ani příplatky za soboty neděle,nebo noční službu.