Packal

Jak to funguje na gymplu?

Dostala jsem se teď v páté třídě Nad Alej a na Keplera, ale půjdu Nad Alej. Bojím se:

  1. Půjdou tam i jiné holky ze třídy(které nemám ráda), ale já nechci navazovat na svůj život na základce a proto se bojím, že mě to bude nějak omezovat.
  2. Nejsem sportovní tip(nechytám ani neházím míče, neskáču přes švihadlo…) a kvůli tomu jsem měla málo(ale dobrých) kamarádek i na ZŠ. Ale jak na to budou reagovat na gymplu?
  3. Mám zvláštní náboženství a bojím se, že mě kvůli němu budou odsuzovat. Mám jim o něm vůbec říct?

Prosím, pomozte mi…

Doplňuji:
PS: Prosím, odpovězte…

Odpovědi
anonym

Ad 1. tak nenavazuj – s těma holkama se pozdrav, ale nevytvářej s nimi ´kroužek bývalenynějších´ spolužaček, seznamuj se
Ad 2. gympl se od ZŠ liší zejména v tom, že studenti jsou vyrovnanější (znalostmi i inteligencí) a tudíž jsou schopni lépe vnímat a respektovat vzájemné odlišnosti, neboj se – prostě si najdi jinou činnost, která tě baví a v níž jsi dobrá
Ad 3. víra je interní věcí každého člověka – nikomu se ´zpovídat´ nemusíš
___
Ad P.S.: Nebuď netrpělivá a pochop, že pokud někdo (tady) odpověď zná, napíše ti ji (třeba, až bude mít čas) – ale nikdo tu není 24 hodin denně a nikdo neví vše (a někdo třeba na některé otázky odpovídat nechce – nauč se i toto respektovat).

Šefčík

Mohu obecně říci jedno, já mám průmyslovku, lidi tam byli „normální“, ale mám víc kamarádů z gymplů, protože si s nima líp rozumím – bylo by ale divný tvrdit, že jsou to „lepší“ lidi… Prostě na blbce narazíš všude, jen snad na gymplu může víc viniknout lidský intelekt, nad předsudky (ale taky je tam plno pokrytců…) Jak v čem?! Pokud jde o náboženství, řeknu to na rovinu – mám dva známý, jeden je u Svědků Jehovových a je v pohodě, nic nám nevnucuje a není problém, druhý je u evangelíků, furt nás zve k nim do modlitebny a nikdo ho vystát… Máme náboženskou svobodu, ale v „intelektuálním“ prostředí to snad lidi budou chápat lépe, těžko říct, říkám, já sám nemám gympl.

quentos

utěšil bych, že na gymplu bývají studenti již „vyspělejší“ než na ZŠ, ale bohužel to je klišé, v mnoha případech to není pravda. Škoda že nejdete na Keplera – jsem ve spojení s tamějšími studenty, ti by poradili, od Aleje neznám nikoho…