Michal Kole

Jak to dělají soudci, že napíšou rozsudek na několik stran během porady senátu? Jde mi o to o jak to stihnou během pauzy

Viděl jsem několik veřejného projednávání Ústavního soudu České republiky na veřejnoprávní televizi na zpravodajském kanálu ČT24.

Odpovědi
Vseznalek88

V rozsudku jsou vždycky strašně dlouhé citace ze zákonů. Takže u 3 stránkového rozsudku jde o to sepsat 2 odstavce textu
Doplňuji:
To Robert_PMJá jsem mluvil o ústavním soudu??????????­????? Nevzpomínám si.
Otázka zněla " Jak to dělají soudci, že napíšou rozsudek na několik stran během porady senátu? Jde mi o to o jak to stihnou během pauzy"
Je na mé odpovědi něco špatně ?? Kromě toho, že odpověď byla jak na drátku?
Jestli máš jiný názor, nebo dokonce zkušenost, můžeš mi to vysvětlit tady v diskusi

Robert_PM

Tak všeználek nám odůvodnění píše jako na drátě, to je sice pěkné, ale Ústavní soud samozřejmě nerozhoduje rozsudkem… To jen tak na okraj.
Doplňuji:
Prosím Vás, v rozsudku, resp. v jeho části „odůvodnění“ se „citují“ zákony? To dle Vás zabere v textu tolik místa? To snad ne… A jestli si dobře pamatuji, tak na písemné vyhotovení rozsudku mám nějaký ten pátek čas:-).
Máte pravdu, že jsem dovodil, že hovoříte o rozhodování Ústavního soudu. A tam mě ihned sepla forma rozhodnutí, jíž je u ÚS nález (zobecněně).