Babsi

Jak to chodí, když jdu ke zpovědi?

Nejsem věřící, ale zajímá mě to. Co se říká farářovi? Jde jen o to popovídat si nebo se řeší nějaké věci a jaká rozhřešení se dávají?

Nejlepší odpověď
anonym

To je tajemství.

Další odpovědi
tom004

Nejlepší je vlastní zkušenost.Seber odvahu,a jdi to zkusit.

Ella

modlitbu ke zpovědi najdeš v modlitební knížce, zbytek si vyzkoušej na vlastní kůži… záleží na faráři

AnnMary

Ahoji:)
Normálně vejdeš do zpovědnice (taková tak „budka“ kde se zpovídá – najdeš ji v kostele:))) potom pozdravíš (věřící zdraví kněze „Chvála Kristu“ ale můžeš i normálně „Dobrý den“, ve zpovědnici je klekátko na které si klekneš. Zpověď začíná znamením kříže (žehnání pravou rukou na čelo, hrudník, levé a pak pravé rameno). Potom řekneš modlitbu (je různá, ale popíšu ti „univerzální“: Vyznávám se Bohu i Vám otče, že jsem se dopustila těchto hříchů a hříchy se jmenují (např. lhala jsem rodičům…ukradla jsem v obchodě nanuk.....byla jsem nevěrná…apod.) Hříchy můžeš jmenovat konkrténě nebo jen okrajově…některý farář se v případě nejasností doptává…potom se řekne „To jsou mé hříchy, lituji jich a chci se polepšit.“ Poté má slovo kněz, který se snaží pochopit tvé hříchy a snaží se aby se neopakovaly, potom si klidně o daném problému můžete povídat (kněz to vždy uvítá). Potom kněz řekne rozhřešení většinou je to nějaká modlitba (samozřejmostí je ale že hříchy napravíš …např. když něco ukradneš máš to vrátit a přiznat se, když někoho pomlouváš máš se mu omluvit apod…) potom kněz natáhne ruce a řekne závěrečnou modlitbu…Rozloučíš se a odcházíš.....Když se jde člověk zpovídat je důležité, aby všeho LITOVAL a poté aby vše NAPRAVIL…Kněz odpouští hříchy skrze Boha…:) V případně nejasností klidně napiš:)