Avatar uživatele
Babsi

Jak to chodí, když jdu ke zpovědi?

Nejsem věřící, ale zajímá mě to. Co se říká farářovi? Jde jen o to popovídat si nebo se řeší nějaké věci a jaká rozhřešení se dávají?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? chudst, tom004, Deli, fcoop před 4687 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

To je tajemství.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tom004

Nejlepší je vlastní zkušenost.Seber odvahu,a jdi to zkusit.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Ella

modlitbu ke zpovědi najdeš v modlitební knížce, zbytek si vyzkoušej na vlastní kůži… záleží na faráři

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
AnnMary

Ahoji:)
Normálně vejdeš do zpovědnice (taková tak „budka“ kde se zpovídá – najdeš ji v kostele:))) potom pozdravíš (věřící zdraví kněze „Chvála Kristu“ ale můžeš i normálně „Dobrý den“, ve zpovědnici je klekátko na které si klekneš. Zpověď začíná znamením kříže (žehnání pravou rukou na čelo, hrudník, levé a pak pravé rameno). Potom řekneš modlitbu (je různá, ale popíšu ti „univerzální“: Vyznávám se Bohu i Vám otče, že jsem se dopustila těchto hříchů a hříchy se jmenují (např. lhala jsem rodičům…ukradla jsem v obchodě nanuk.....byla jsem nevěrná…apod.) Hříchy můžeš jmenovat konkrténě nebo jen okrajově…některý farář se v případě nejasností doptává…potom se řekne „To jsou mé hříchy, lituji jich a chci se polepšit.“ Poté má slovo kněz, který se snaží pochopit tvé hříchy a snaží se aby se neopakovaly, potom si klidně o daném problému můžete povídat (kněz to vždy uvítá). Potom kněz řekne rozhřešení většinou je to nějaká modlitba (samozřejmostí je ale že hříchy napravíš …např. když něco ukradneš máš to vrátit a přiznat se, když někoho pomlouváš máš se mu omluvit apod…) potom kněz natáhne ruce a řekne závěrečnou modlitbu…Rozloučíš se a odcházíš.....Když se jde člověk zpovídat je důležité, aby všeho LITOVAL a poté aby vše NAPRAVIL…Kněz odpouští hříchy skrze Boha…:) V případně nejasností klidně napiš:)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek