ivzez

Jak to bylo s tím pozitivním vyjednáváním ve Washingtonu?

Přepis (pravdivost bohužel neposoudím) tiskové konference:
https://forum24­.cz/dokument-takhle-doopravdy-vypadala-tiskova-konference-trumpa-s-babisem/

Nevím, jak Vy, ale já si docela dobře dovedu takový průběh představit…
___

Děkuji všem za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Kepler

Náš premiér si může gratulovat k tomu, že jej Trump vůbec přijal a že si tak zapsal plus u svých voličů u nás doma. Navíc se k němu Trump choval přátelsky, ale to je tak asi všechno. K žadnému pozitivnímu (pro nás) výsledku jednání nedošlo, a tak se u nás přetřásaly takové ty novinářské postřehy, že Babišová měla 3× dražší kabát, než Trumpová, že Babišova majetková aktiva jsou údajně o něco vyšší než Trumpova a že Babiš byl ubytován v hotelu pro béčkové politiky…

Další odpovědi
led

Je stretnutie „pre verejnosť“ to sa rovnako, ako v tomto prípadne stretnú tí najvyšši predstavitelia a povedia pár slov, aby svet nadobudol ten požadovaný správny pocit. Takéto Stretnutie na najvyššej úrovni je vlastne mediálno-reklamná „Třešnička na dortu, ať svět vidí…“ Médiá a verejnosť majú o čom hovoriť, pávy sa dôležito hrdia farebným vejárom svojho chvosta,na večernej oblohe sa rozžiaria ohňostroje, všetci sa dívajú a oslavujú… a pod tou nádherou verejnosť nevidí, necíti čo nemá, nesmie vidieť a cítiť.
Dôležitejšie je to nami nevidené, za zavretými dverami s vylúčením verejnosti, tá prípravná a záverečná práca „sivých nenápadných ľudí“, o ktorých médiá a verejnosť veľakrát ani nesmú vedieť.
„Proč bychom se netěšili,
proč bychom se netěšili,
když nám pánbůh zdraví dá?
Kdož z nás ví, zda pouť budoucí
vesele tak uhlídá?“
https://www.karaoke-lyrics.net/ly­rics/smetana-bedrich/prodana-nevesta-proc-bychom-se-netesili-532521

marci1

O čem spolu jednali v Jednacím sálu kabinetu se nedozvíme.

"Předseda české vlády se v pracovně zdržel přibližně dvacet minut a následně se přesunul do Jednacího sálu kabinetu, kde proběhlo bilaterální jednání za přítomnosti amerických ministrů, vysokých úředníků Bílého domu i amerického velvyslance v České republice.

Premiérova manželka Monika Babišová se mezitím v doprovodu první dámy odebrala na prohlídku západního křídla, které je vnímáno jako skutečné centrum moci, jelikož zde nalézá mimo kancelář prezidenta i pracovna viceprezidenta a vedení Bílého domu."

Zdroj: https://www.li­dovky.cz/svet/o­valna-pracovna-podle-trumpa-babis-uvidi-naprosto-jiny-interier-nez-necas.A190307_183­641_ln_zahrani­ci_mha?recommen­dationId=00000000-0000-5000-8000-000000000000

hapiky

Byl to opravdu velký přínos. Ovšem nevím v čem.
Babiš pochleboval USA i Česko, Trump přitakával: To je pravda, to je pravda.
Jsme potěšeni, Češi si vedou dobře…, No, to je asi ten velký přínos.
Je jasné, že Trump nikomu zadarmo nic nedá, ty časy jsou už pryč.

Kryšpín

Pozitivní, nýní nebude A. Babiš kritizován že má spády k východu

mosoj

To si jako myslíte, že skutečné jednání se takto prezentuje na veřejnosti? Navíc už předměty jednání jsou již dávno předjednány. Pro veřejnost je vždy určeno to ťu,ťu,ťu. Za jednáním je schována vždy celá řada odborníků a ne dva plebejci. Ti jsou na ukazování přitroublým občanům.

aliendrone

No a co zkusit https://www.whi­tehouse.gov/bri­efings-statements/remarks-president-trump-prime-minister-andrej-babis-czech-republic-bilateral-meeting/ ? Podle mne je to DOBRÝ překlad, ale však víte jak jsem na tom s jazykovými skilly, ať se raději vyjádří nějaký filolog. ;) :D