Avatar uživatele
Mr. Marek

Jak to bylo s (ne)dostatkem učebnic cizích jazyků za totality? Kromě učebnic ruštiny a němčiny.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? successful před 1233 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

Učebnice různých jazyků byly běžně k dostání v knižní podobě, na magnetofonových páscích, kazetách i deskách.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hufnágl

K učebnicím, jak píše Hlada, byly i TV pořady s mluvenou francouzštinou, němčinou i angličtinou.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Nejsem si toho vědom (ale faktem je, že jazyky nebyly nikdy mým koníčkem). Pamatuji, že moje (kdysi) holka se učila ARABŠTINU z učebnice. Vím to jistě, páč jsem na ni rozlil pivo a byl krutě potrestán za to, že kniha „je nanic“, jelikož páchne jako pivovar. Přes mé námitky, že to vyvětrá a nebude cítit, až uschne, toho večera se NEKONALO NIC! Ach ty ženy… ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
successful

Jukni i do antikvaritátů. Najdeš plno starých slovníků a učebnic všelijakých cizích jazyků, z 60. 70. let i starší a novější.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Já chodil po antikvariátech a našel jsem tak skvělé knihy na tu dobu. Italštinu, španělštinu, arabštinu, francouzštinu. A taky skripta.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Kepler

alien: kdybys nekecal! Nebylo nic, protože jsi byl měkce naladěn ve stupnici na moll.

před 1233 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Kepler>>> Mýlíš se, TEHDY jsem znal takové ladění pouze z literatury, I tu stupnici na moll jsem zvládal nadmíru dobře. Kdeže ty časy jsou, FŇUK! NJN, nemůže být každý erotochlívákem, no. Zato nemusím kradmo chodit zeširoka kolem rohů v obavě, zda-li za ním nečíhá nějaký zhrzený manžel s baseballkou! ;) :D :D

před 1232 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek