NikkiHeat

Jak to bylo s Ježíšem?

Nechce se mi to moc studovat a jsem nevěřící ale zajímá mě jak to s tím Ježíšem Nazaretským vlastně bylo. Kdy on vlastně umřel? Ukřižovali ho ale on pak přece vstal z mrtvých (zmrtvýchvstání)…no a co pak? Žil? Nebo umřel? Nebo umřel dvakrát… prosím jen v kostce…žádný katechismus prosím ))
Doplňuji:
aha…klíčové slůvko je ..NANEBEVSTOUPIL…

Nejlepší odpověď
anonym

Narodil se… – to je nezajímavé…
😉
Byl ukřižován a na kříži zemřel a byl pohřben do jeskyně či kobky (skalního hrobu).
Pro „zmrtvýchvstání“ je pak důkazem*) to, že tělo z hrobu (hlídaného vojáky) zmizelo – Ježíš ´nanebevstoupil´.
___
*) jde o vysvětlení křesťanů, jinověrci (třeba Židé) pak tvrdí, že jeho tělo z hrobu někdo ukradl i přes přítomnost hlídky
Doplňuji:
Ano – Ježíšovo nanebevstoupení potvrdilo věřícím jeho božský původ – a současně vysvětlilo, jak mohl vstát z mrtvých a přitom se už mezi nimi neobjevit.
😉
Jasně – Bible obsahuje i další podobné nelogičnosti (´krawiny´), ale jako celek jde o zajímavé čtení (i pro zamyšlení se nad lidským myšlením, pohnutkami…).
Doporučuju ji i pro „ateisty“ – aniž bych je (sám ateista) chtěl ´obracet na víru´…
😉

Další odpovědi
anonym

Je to jen iluze,výmysl křestanskejch věřících,pravdy na tom není skoro nic.
kdo chce ať věří,smysl života je v úplně jiným směru,ježíš není směrodatnej,stejně jako bible.
Vše je jen historie,kterou nikdo nikdy nedoložil.

Pepa25

Upřesnění k nanebevstoupení: podle Bible byl Ježíš ukřižován, pohřben, vstal z mrtvých a nějakou dobu se svým učedníkům zjevoval a byl s nim. Až potom byl vzat do nebe.

apolitik

Jezisovi se rika, ze je to prvno komunista a jeho ideologie ispirovala takovou zver jako byl Stalin, Lenin, kteri vyvrazdili nekolik milionu obyvatel

neznaboh

Ježíš je reálná historická postava. Byl ukřižován. Kolem jeho smrti a době po jeho smrti je ale spousta legend, o kterých je těžké říci, zda-li se zakládají na pravdě.

anonym

Pravda je taková, že když si splnil svůj ůkol založení nové víry, tak po jeho tzv. smrti odešel do Indie a zde normálně dožil svůj život.Také žil nějaký čas v Tibetu.