Avatar uživatele
Kelt

Jak to bylo s dramaty Václava Havla?

Václav Havel byl dramatik, jeho díla byla prezentována v televizi. Kolik bylo takových repríz a kdy byla poslední? Já si vzpomínám , že to bylo hodně dávno a jen jednou. Pokud byl VH dobrý dramatik, proč se jeho hry nevysílají častěji?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? carpediem před 3424 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pepa25

Proč ten minulý čas v otázce? Dramata neboli divadelní hry se především hrají v divadlech, mohou být samozřejmě i jejich televizní inscenace nebo záznamy.
Jinak Havel psal absurdní dramata, která jsou částečně poplatná době (např. asanace) a také jde o tragikomické kusy, které obvykle nejsou hitovky pro masové publikum. Ostatně, když už jsme u té televize, nevím, že by tam něco často opakovali mimo komedií typu Sluha dvou pánů …

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
carpediem

Podle mého názoru nebyl dobrý dramatik, Jedno jeho dílo jsem před hodně lety viděla, a musím říct, že jsem snad vživotě neviděla nic horšího:-(((

I studentské filmy jsou o hodně lepší, nechápu, proč je považován za významného spisovatele.

Někoho jeho dílo třeba zaujme, ale mě opravdu ne.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
talka

Jsou to samé jinotaje k přemýšlení – a to bolí!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Kvalita dramatika se nehodnotí podle počtu repríz v TV.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
PetrXY

Podle mého názoru dramatikem ani nebyl, to mu vsugerovali jeho „poplatní kamarádíčkové“ a on si to pak začal o sobě myslet. Je škoda, že se jeho hry nehrály a nevysílaly již před revolucí. Dnes by třeba mohla být řada věcí jinak…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek