Kelt

Jak to bylo s dramaty Václava Havla?

Václav Havel byl dramatik, jeho díla byla prezentována v televizi. Kolik bylo takových repríz a kdy byla poslední? Já si vzpomínám , že to bylo hodně dávno a jen jednou. Pokud byl VH dobrý dramatik, proč se jeho hry nevysílají častěji?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Proč ten minulý čas v otázce? Dramata neboli divadelní hry se především hrají v divadlech, mohou být samozřejmě i jejich televizní inscenace nebo záznamy.
Jinak Havel psal absurdní dramata, která jsou částečně poplatná době (např. asanace) a také jde o tragikomické kusy, které obvykle nejsou hitovky pro masové publikum. Ostatně, když už jsme u té televize, nevím, že by tam něco často opakovali mimo komedií typu Sluha dvou pánů …

Další odpovědi
carpediem

Podle mého názoru nebyl dobrý dramatik, Jedno jeho dílo jsem před hodně lety viděla, a musím říct, že jsem snad vživotě neviděla nic horšího:-(((

I studentské filmy jsou o hodně lepší, nechápu, proč je považován za významného spisovatele.

Někoho jeho dílo třeba zaujme, ale mě opravdu ne.

talka

Jsou to samé jinotaje k přemýšlení – a to bolí!

Emefej

Kvalita dramatika se nehodnotí podle počtu repríz v TV.

PetrXY

Podle mého názoru dramatikem ani nebyl, to mu vsugerovali jeho „poplatní kamarádíčkové“ a on si to pak začal o sobě myslet. Je škoda, že se jeho hry nehrály a nevysílaly již před revolucí. Dnes by třeba mohla být řada věcí jinak…