zjentek

Jak to bylo doopravdy se zrodem „naší“ vědy? Skutečně veškerá tato vzešla z prastarých Véd?

Mimo ostatní vědu, slyšel jsem taky nějaký podložený komentáře, že nebýt třeba ájurvédy, ani my evropané bychom si dnes nedokázali chutně a smysluplně okořenit ani vařený jídlo. Díky.

Nejlepší odpověď
Edison

Nic se neobjeví jen tak z ničehož nic. Všechno má svůj prapůvod kdesi… kdysi…

Další odpovědi
Kepler

Ano, věřím tomu. Veškerým našim moderním vědám vydláždily chodníčky právě ty prastaré vědy, třeba i Védy. Něco se ztratilo (třeba v případě požáru alexandrijské knihovny), něco bylo mylné a zapomenuté a pro něco ani nenajdeme použití. Ale co, současná věda prochází neustálým upgradem, akorát nevím, jestli to někdy není špatně.

anonym

Je to určitě možné, dokonce pravděpodobné. Ale určitě z toho nelze vyvozovat to, že dnešní věda by se nějak zpětně měla navracet do stavu poznání, kdy se tyto staré a dnes překonané disciplíny těšily nejvyšší vážnosti. Dnešní věda samozřejmě dokázala vyvrátit řadu omylů těch prastarých věd a rozhodně nebyly tak komplexní a bezchybné jak je dnes v některých médiích prezentují ti co vydělávají na prodeji všelijakých mastiček a koktejlů a jsou schopni je nekriticky vynést a vychválit až do nebes. Je třeba používat trochu hlavu a chápat, že dnešní věda je už o dost dál, a zasluhuje si mnohem vyšší vážnosti.