Kelt

Jak to bude s těmi uhynulými rybami v Bečvě?

Takže když známe fakta, že bylo 30 tun mrtvých ryb a v Bezpečnostním listu pro KCN
https://www.pen­tachemicals.e­u/soubory/bez­pecnostni-listy/kyanid_dra­selny.pdf
najdeme v oddíle 11, že smrtelná dávka pro krysu je 6,8 mg na krysu , (a stejně tak pro rybu), vychází z toho, že toho KCN muselo být nejméně 200 kg. Takže ten kyanid je v těch rybách, protože skupina CN se váže na železo v hemoglobinu u člověka a zabraňuje přenášet kyslík. Nevím, co mají ryby v krvi, ale taky dýchají kyslík, a otrávily se . To jsem zvědav, zda po té době najdou viníka? To jen takový postřeh. Pokud někdo si dělá nějaké závěry. Děkuji.

Odpovědi
Emefej

Viníka najdou. Ministr živ. prostředí v pátek 25. 9. prohlásil, že nalezení viníka je otázkou několika hodin.

Bude to podobné jako v září 2014 kdy z Lovochemie (Agfrofert) otrávili tuny ryb v Labi. Půl roku se vyšetřovalo a pak ministr živ. pr. Brabec (bývalý ředitel Lovochemie) udělil Lovochemii tučnou pokutu 100 000 Kč.

Kepler

Pokud pátrání bude i nadále vést vsetínská policie, mám určité pochybnosti, zda viníka najdou. Mám s nimi osobní i zprostředkované zkušenosti, jsou neschopní. Ano, mají na svědomí i smrt ženy.