NikolP

Jak to bude s odpočtem?

Dobrý den, dcera k 30.6. končí SŠ, v srpnu odjíždí do Německa a chtěla jsem se zeptat, jak to teď bude s odpočtem. Můžu ho na ní ještě uplatnit nebo už ne? Do konce prázdnin bych mohla?
Doplňuji:
do Německa jede jako aupair.. SZ platit nemusí a ZP jí bude platit rodina v Německu, tady jenom nahlásí, že jede pryč, takže na rok přeruší pojištění v ČR..

Odpovědi
člověk

záleží jestli pokračuje ve vzdělávání,pokud ne,tak končíte a doporučuji nahlásit na uřad práce,pokud jede do německa pracovat,ať si pohlídá placení socialního a zdravotního pojuštění

standa

Za rok 2010 si budete moci uplatnit ´daňovou´ slevu ve výši 7.736 Kč (= 8/12 z roční částky 11.604 Kč).

viz ustanovení § 35c/10 zákona o daních z příjmu

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/dprij/cas­t3.aspx