Pevra1976

jak to bude s jízdou po dálnici, mám-li průkaz ZTP/P a parkovací kartu, teď, když bude elektronická dálniční známka?

Odpovědi
cukrar

Přesné detaily budou včas informovýny.
Pro držitele průkazů ZTP a ZTP/P bude systém fungovat tak, že každý držitel průkazu si bude moci bezplatně nahlásit do systému jeden automobil, a to registrací svojí registrační značky (RZ), dříve SPZ. Toto auto, kdykoliv pojede po dálnici, bude osvobozeno od poplatku bez ohledu na to, zda držitel průkazu ZTP nebo ZTP/P je ve vozidle. Samozřejmě, že parkovací karta se bude moci využít v jiných vozidlech, například při parkování ve městech, při vjezdu do ulic, kde je povolen vjezd pouze dopravní obsluze a podobně. Tato oprávnění se nemění. Na dálnicích to však nelze jinak řešit, než, že bude registrováno jedno vozidlo, a to na průkaz ZTP nebo ZTP/P. Takto to mají například na Slovensku a v jiných zemích, kde je elektronická platba dálničních poplatků.

Zdroj: https://www.he­mofilici.cz/in­dex.php/cs/do­plnkove-informace/ostat­ni/372-parkovaci-karta-jako-dalnicni-znamka-jen-do-konce-roku-2020

elkon

A co má parkovací karta společného s jízdou po dálnici?