Jak to asi je? Neměl ten,ti,kdo pojmenovali moderního člověka?

vyvinutý smysl pro černý humor,když jej pojmenovali „Homo sapiens“,tedy „Člověk moudrý“?
Nebo to byli nenapravitelní optimisté?
Je tolik trefnějších jmen.

Nejlepší odpověď
led

Ten kto pomenoval človeka „homo sapiens“ mal plnú pravdu. Človek, ktorému to prináleží, ale žiaľ už vyhynul. Veľký objaviteľ ohňa, slova,… vo svojom veľkom čase bol múdry, neusiloval o sebazničenie ako dnešný „homo likvidatorus“, človek likvidačný.

Další odpovědi
annas

Tehdy byl určitě opravdu moudrý. Nezní to hezky?
Ale postupem doby si pod sebou člověk podřezal větev. Přinesl s sebou na svět tolik hlouposti, že původní pojmenování nepotvrzuje.. Tento tvor příliš zpyšněl, i když byl stvořen k obrazu božímu a přitom se stále zdokonaloval podle teorie přirozeného výběru. Přežívali jen ti nejschopnější jedinci. Dá se to ale tvrdit i dnes?

Vývoj pokračuje. Přesvědčujeme se, že mnozí lidé nenaplňují slova o „člověčí“ moudrosti… Jsou sice vynalézaví, především pokud jde o jejich vlastní prospěch. Objevují se u nich stále více vlastnosti: chamtivost, touha po moci…
Mnozí jseou ještě za to oceněni … Tyto „geny“ pak předávají i svému potomstvu.
Takže ne pro všechny platí, že zastupují člověka moudrého …