dust8

Jak tlustá musí být kniha, aby se začala nazývat bichle?

Nejlepší odpověď
annas

Je to hovorový výraz, uvádí se jen obecně, tlustá, objemově silná kniha.

https://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=bichle

Tloušťka je relativní, každý to vidí jinak.

Ve SNČ uvádí Obelphalcer v r. 1934 původ z jiddiš z bichl, event. přímo z němčiny , Büchlein, malá knížka – zdrobnělé od Buch kniha.

Justin1

To se nedá jednoznačně specifikovat. Připomíná mi to paradox hromady. Malé množství písku není hromada písku, velké ano, ale přesto není možné o nějakém množství písku, které není hromadou, říci, že přidáním jednoho zrnka písku už se stane hromadou.

led

ak musím knihu prečítať a spracovať ako školskú úlohu, aj kniha v zošitovom rozmere sa mi stáva objemnou tlstou bichlou.
Ale pre učiteľku taká kniha je útlou knižočkou aj keď má „iba“ 200 strán