EliškaG

jak tisknout z PDF

Jak efektivně tisknout s pdf souboru. Pokud to má někajé pozadí atd tak to trvá hrozně dlouho než mi to tiskárna načte. Vím že někde to jde převést jen tak, že by zůstal text, ale nevím jak můžete mi prosím poradit?

Odpovědi
Emefej

Pokud to nastavení v souboru pdf umožní, je možné čistý text překopírovat do textového editoru a tisknout z něho. Ale některá pdf mohou mít kopírování zakazané.

uccello

Problém je, že tam máš nejspíš hodně nebo špatně zkomprimované bitmapy. Dá se s tím pohrát ještě v Acrobatu, ale nejlepší je hned při tvorbě pdf věnovat trochu času úpravě bitmap a snažit se je co nejvíce optimalizovat. Takže doporučuji otevřít v Adobe Acrobatu a zkusit tohle: http://help.a­dobe.com/cs_CZ/a­crobat/pro/usin­g/WS58a04a822e3e50102bd6­15109794195ff-7c87.w.html