paul1

Jak tipujete další zvyšování teploty?

Kdy se dožijeme 45°? Extrémní vedra v Evropě zapříčinily hodně požárů, vysoké teploty jsou už dokonce i v Anglii, nebo i v Kanadě. Když se dívám na naši zahrádku, je mi těch rostlinek líto. Snažíme se pravidelně zalévat, ale to nestačí, za chvíli se voda vytratí. Hezky nám roste jen křen a kučeravý kel, těm sucho nevadí. Ale např. maliny, ty nám rostou rovnou usušené:-D.

Odpovědi
jirka F

Nevím, ale já mám strach že pokud roztaje ledovec v Grónsku a voda naruší severoatlantické proudění tak ani nechci domyslet co přijde.

Lgee

karelvem

Už podle studie z roku 2018 publikované v odborném časopise Nature mořské proudy cirkulovaly nejpomaleji za posledních 1600 let. Je jen otázka času kdy dojde ke kolapsu celého systému – pravděpodobnost, že k této mimořádně silné události dojde, se zvyšuje s každým gramem oxidu uhličitého, který vypustíme do atmosféry.

Ametyst

Zase bude víc slunečního svitu, takže ta slavná solární energie by mohla být za hubičku. Nebýt chamtivosti…
Měli jsme studený červen a červenec, tak teď zase bude teplo. Hezky se to střídá.

Kryšpín

Počkáme až co řekne Greta