jirka F

Jak těžce jsou jedovaté semena obsažená v luscích trnovníku akátu?

Někde jsem slyšel,že prý i smrtelně ale pochybuji spíše je to pověra.Podle mě jedovaté jsou ale ne smrtelně jak to vidíte vy?

Nejlepší odpověď
Kepler

Akát díky svým jedům pustí do své blízkosti jen málo rostlin, jedovatá je celá rostlina kromě květů. Prý se semena a mladé lusky se po tepelné upravě dají jíst, protože se jedovaté látky teplem rozkládají. Když rostlinu sežerou koně, objevuje se u nich nechutenství, skleslost, průjem, kolika, slabost a srdeční arytmie. Příznaky se obvykle dostaví do hodiny od pozření a pomoc veterináře je nezbytná. (wiki)