jak taktně odmítnout nakrytí feny?

Vlastním psa plemene Samojed.Nedávno jsme vyhráli BOB výstavy.Psa nemám ještě uchovněného, ale zatím má dobré posudky.Jsme na výstavách začátečníci.

Švagrová mé nejlepší kamarádky si pořídila fenu.Byl vznesený dotaz jestli bych svým psem nenechala tu jejich fenu nakrýt.

Jak jim říci, že nemám zájem nakrývat neuchovněným psem neuchovněnou fenu bez jediné výstavy, aby se neurazili?Je to přeci jen choulostivé téma a nechci, aby si mysleli, že jejich fenou pohrdáme.Jak vysvětlit, že tady nejde o peníze, ale o podstatnější věc?Chovatelský řád je chovatelský řád a já bych někdy do budoucna chtěla svou vlastní chovatelskou stanici.Nechci riskovat, že by mi samojed klub tuto možnost zakázal na základě množení psů bez PP.

Nejlepší odpověď
mojitek

Taky bych jim to rekl na rovinu,jina moznost totiz asi neni.Tezko to budete zamlouvat tim,ze Vas samojed je na chlapy..

Další odpovědi
anetadela1

Já bych jim to řekla na rovinu, proč chodit kolem horké kaše 🙂? Řekněte jim, že až budete mít vy i oni psy uchovněný, mít nějaký ty výstavy za sebou, tak možná pak, že o tom budete uvažovat. A jestli se urazí, tak to je jejich problém ne 🙂?