bolak

Jak svlíkáte brambory?

Nejlepší odpověď
anonym

jiná předpověď

Zrovna dnes jsem pekla i se slupkou ( a i se šlupkou sežrala), když vařím loupané, tak je loupu škrabkou a když je vařím ve slupce, tak je loupu až když nejsou žhavé. A jindy je loupu až druhý den studené- na knedle. A na všechny způsoby je mám ráda, jsem totiž „bramborová“ z bramborového kraje (a polívková) a je zvláštní, že moc nemusím bramboračku.

Další odpovědi
Deli

vokrajovátkem

Neboli škrabkou… (myslím tím syrové).
Pěkné brambory vařené ve slupce požírám komplet.

pusinka50

vokrajovátkem

obyčejným nožem jsem schopná vzít celý brambor. Se šlupkou nejím, připadá mi to nehygienické, ikdyž je to teď móda a dělají je lidé běžně, já nevěřím svému střevu. Ad Bohemica: který kraj je podle tebe bramborový?? Já jsem totiž taky maximálně bramborová, jako přílohu nejím skoro nic jiného…ale kořeny mám na 3 místech, Jihočesko, Jihomoravsko a Rusko.

anonym

jiná předpověď

Doplňuji:
Nové brambory jíme i se slupkou a staré se oloupou se škrabkou. Zkoušela jsem i nůž, ale z brambor zbyly pouze skoro hranolky.

marijakes

vokrajovátkem

Doplňuji:
Nové brambory škrábu jemně nožem a staré škrabkou.

Damiana

jiná předpověď

Většinou s nimi zacházím v rukavičkách. Je to docela rychlá záležitost.
http://www.gre­enpanve.cz/ca­tegory/scruba-rukavice/7

Často ale vařím brambory ve slupce nebo je peču na plechu v troubě (taky neloupám). V případě nouze jsem schopna pracovat s nožem.

manon

jiná předpověď

Takhle: http://www.stre­am.cz/jaknato/614014-jak-rychle-oloupat-brambory

PS: Kecám, to je vážně zbytečně zdlouhavé a toho ledu!!! Ale jinak zajímavé a myslím, že by to v tom výčtu svlékání brambor nemělo chybět :)

venkovan

jiná předpověď

Bez pardonu, ale brambory nebalím ani tedy nesvlékám. Když ženskou, tak pořádnou, a ne nějakou puťku co sedí v brázdě a čeká až ji někdo nakopne či vykopne.

briketka10

žereme i se šlupkou

odrbu a žeru i se slupkou..
na zelňačku a jiné polívky mám škrabku :D

Nykki

nožem

Doplňuji:
Nebo i někdy bez nože ;)

Poklička

nožem

pizlicka

žereme i se šlupkou

ja je delam ve slupce v páře.

suaeda

vokrajovátkem

Doplňuji:
Nové brambory škrabu nožem, nebo vůbec. Dobře umyté malé nové brambůrky trochu posolené a pokapané olejem jsou výborné upečené ve slupce. Staré brambory zásadně škrabkou.

bolak

marijakes: tyjó, ty se máš..