JájsemRaibek

Jak starý kalendář mohu použít, aby platil v tomto roce?

Pokud budu mít staré kalendáře, jak starý kalendář mohu použít, aby platil i v tomto roce? Sedm let si myslím nepůjde, protože v předchozích letech byl přestupný rok.

Nejlepší odpověď
Kelt

Použij rok 1971. Já jsem našel digitální budík, kde si nastavím čas i datum. Ale rok jsem si nemohl nastavit, protože to bylo jen do roku 1999. No tak jsem hledal podle data – den a měsíc, kdy mi to vyjde. A vyšlo mi to na rok 1971.

Další odpovědi
Pepa25

Rok 2010, před tím 2004 (ale ten začal ve čtvrtek a dorovnal to ař přestupný den) a předtím 1999. Kletův 1971 to také splňuje.
Stačí si v odkaze zadat, kdy byla 21.3. neděle …

Zdroj: https://calen­darhome.com/cal­culate/find-years-where

zjentek

Pokud je tam dost čistýho místa pro záznamy, tak třeba hnedle loňský! (;

Dochy

Záleží na co přesně to potřebuješ. Dá se očekávat, že v tom roce 1971 nenajdeš Den boje za svobodu a demokracii.

Cenobita

Gregoriánský kalendář se opakuje přesně po 4*7=28 letech

4 za cyklus přestupný rok
7 za cyklus kalendářní týden

Po uplynutí 28 let bude kalendář platit zcela přesně.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.