Agneta

Jak staré jsou nejstarší lidské kosti (homo sapiens) nalezené v Česku?

Toto je jen „pod-otázka“ toho supermystéria ze sev. porýní, kde se našel hrob „manželského páru se psem“ starý 14 000 let, -tedy jen pár set let po skončení doby ledové. Muž byl 40–50 letý, žena 20–22letá a pes dvouletý, středně veliký(tedy mnohem menší než vlk).Na hrobě byla 6ti metrová vrstva hlíny. Zjistily se i další podrobnosti.

Nejlepší odpověď
annas

"Závažným objevem, důležitým pro hodnocení všech nálezů ze mladého svrchního paleolitu, jsou pozůstatky moderního člověka nalezené blíže Koněprus.

V letech 1951 – 1953 zde následoval systematický výzkum, při kterém byly nalezeny další části kostry datované podle doprovodných nálezů rostlin a zvířecích kostí do poslední doby ledové, tj. do doby před asi 35 000 lety (Würm).

Nové radiokarbonové datování ale určilo stáří lidských pozůstatků na zhruba 13 tisíc let (magdalenien). Kosterní pozůstatky náležely pravděpodobně dospělé ženě (adultus – maturus, 30–50 let)"

Další informace o nálezech v článku Co skrývají depozitáře antropologického oddělení v odkazu
http://www.nm­.cz/mapa-webu-detail/Oddeleni-PM/Antropologicke-oddeleni/Co-skryvaji-depozitare-antropologickeho-oddeleni/

Další odpovědi
Banán88

nazdaaarek.. toz toto je velmi zaludna otazka, chtel bych se jen ujistit, zda chcete homo sapiens, nebo homo sapiens sapiens.. ??

Agneta

myslím normálního člověka a né neandrtálce:)