rooney396

Jak stáhnout dvd do notebooku?

Odpovědi
led

viď odpovede na otázku „Jak stáhnout video z DVD do PC ?“ pred 3164 dňami
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-stahnout-video-z-dvd-do-pc

Doplnenie: záleží od toho, či nb má vstavanú dvd mechaniku, alebo nie.
V prípade vstavanej mechaniky stačí datové (textové, obrázkové, hudobné napr mp3, videoCD, všetky viditeľné súbory do samostatného adresára tak ako sú, pri avi a mp4 stačí len s týmto označením. a podobne) súbory prekopírovať
V prípade externej mechaniky ju pripojíte a postupujete ako pri vstavenej mechaniky.
Prípadne môžete použiť kopirovací prevodník napríklad osvedčil sa mi bezplatný multimediálny konvertor FormatFactory. Dokáže konvertovať video, audio a obrazové súbory, kopírovať disky DVD a CD do iných formátov súborov, ako aj vytvárať obrazy *.iso. Dokáže tiež spojiť viacero video súborov do jedného.

dodatok: návod je písaný na spôsob, aký nám predpisujú USA, aj keď pre nás, stredoeurópanov hlavne starších, je veta o externej mechanike zbytočná.

elkon

Když dáš DVD do mechaniky, tak většinou vyskočí hláška s dotazem co chceš dělat. Jestli přehrát nebo ripovat. A je to. Takto je to nejjednodušší nastavení, pokud tomu nerozumíš.

aevul

led: ty jsi fakt génius. „Záleží na tom, jestli má interní. Když má interní, postupuj takhle. Když nemá interní, postupuj jako u interní.“ Aby tohle vypotil průměrně inteligentní člověk, museli byste mu odebrat půlku mozku.

led

aevul, chápem vaše prekvapenie pri postupe podľa kľúča manuálov úžasnej veľkej a nedostižnej Ameriky. Ak by ste tam nemali napísané aj takúto vetu, mohol by byť z toho súdny spor s odškodnením sťažovateľa. A kedže sa myslením naša mládež amerikanizuje, tak to radšej napíšem.
Aj pre stredoeurópskych všeumelcov, kto všetko vedia, všade boli a niet nad nich, hlavne vo výsmechu.

aevul

led: ty jsi to nepochopila, viď?

led

Použitie USB kľúča s audiovideo nahrávkami beriem ako bežné kopírovanie, ktoré isto ovládate. Predsa nebudeme učiť človeka ovládajúceho počitač, mobil a podobné haraburdy, ako sa bežne kopíruje…