kablik

Jak stáhnout článek z webu?

Našel jsem stránku o česneku, jsou tam velmi zajímavé věci který bych si rád uložil, eventuelně to pak následně přenesl známému který má počítač ale bez internetu nahráním na flešku. Poradte prosím někdo, lze to vůbec stáhnout? prostým způsobem, „uložit jako“ to nelze, takže babo raď.
Doplňuji:
www.k.cesnek.cz

Nejlepší odpověď
www

Pokud to nejde jak říkáš, stačí stránku (plochu) uložit klávesou scrl, pak vložit do malování, uložit někam a předat mu obrázek – nemýlím-li se (nesedím u pc a vše si nepamatuji).
Jiná možnost je zkopírovat text, uložit a pak stáhnout do flash.
Doplňuji:
Oprava: klávesou Prt. 🙂

Další odpovědi
barnajka

Jestli budete chtít potom s textem pracovat, jednoduše si ten článek celý zkopírujte a vložte do Wordu – do značné míry by se vám to mělo zkopírovat i se stejným formátováním (a samozřejmě včetně fotek), takže tohle je jedna možnost.

Pokud vám bude stačit článek jenom mít a dál už s ním pracovat nebudete, můžete si celou obrazovku „vyfotit“. Jestli používáte Mozillu, existují šikovný doplňky, co vám vyfotí naráz kompletní stránku, tj. ne jen aktuálně viditelnou část. Snímek se vám pak uloží jako obrázek ve formátu jpg – ten si určitě bude moct prohlídnout i váš známý :)
Já momentálně používám „Awesome screenshot“, nainstalovat si jej můžete z odkazu https://addon­s.mozilla.org/cs/fi­refox/addon/a­wesome-screenshot-capture-/?src=search