Zeckk

Jak srovnat zvlněnou panelákovou stěnu pod tapetu?

Broušení není možné. Štuk bude podle mě zvlnění kopírovat a omítka nebude pořádně na panelu držet. Existuje na to nějaká speciální hmota? Případně jiný nápad?

Nejlepší odpověď
Drap

Důležité je čím bylo zvlnění způsobeno. Pokud je zvlnění přímo na panelu, tak ho srovnáš štukem. Pokud by byly nerovnosti příliš velké, lze použít pro zarovnání stavební lepidlo /vrstva se může i zpevnit perlinkou/ a nakonec štuk, třeba i ve dvou vrstvách. Neni důvod, proč by měl štuk padat, či kopírovat vlny.

Další odpovědi
mosoj

Vyrovnávací stěrkou ( neplést si se stavebním lepidlem). Na lepidle obyčejný štuk moc držet nebude.

mojitek

na panel naneste „adhezni mustek“ -ten drží i na skle,takže o panel strach nemám.Potom to přesštukovat-pokud nejsou nerovnosti příliš hluboké,tak ten štuk postačí.Dejte jednu vrstvu,nahrubo zafilcujte,pak dejte druhou.Hotovo