mirekborek

Jak spustit .rpm na ubuntách?

Chci si nainstalovat hamachi na ubunta ale nevim jak spustit instalačku .rpm díky za odpověd.

Odpovědi
anonym

Pomůže tohle?
http://forum.u­buntu.cz/index­.php?topic=10357­.0
http://www.how­togeek.com/how­to/ubuntu/insta­ll-an-rpm-package-on-ubuntu-linux/

postcd

používá se příkaz rpm s parametry -i (install) a volitelně -v (verbose, detaily o činnosti)

já používam
rpm -ivh cestaksouboru.rpm

jpau

No na ubnutu bych rpm neupřednostňoval (protože debian), šel bych po deb. Napřed bych se ale podíval do synapticsu nebo jiného package-managera, jestli není balík co hledám v repozitářích. Pokud není, hledal bych repozitář kde by mohl být. Tzn. rpm mi z toho vychází jako nejhorší možnost.

Jinak rpm nainstaluješ např. pomocí synapticsu nebo přes bash:
sudo rpm -i path kde path je cesta k balíku.

Nevýhody Tvého postupu jsou:

  • Instaluješ binárku, co není by design pro distribuci, co používáš
  • Musíš hledat binárku (zde rpmko) pro Tvoje distro a verzi
  • Pokud ti něco chybí (knihovny, bla, bla, bla…) tak se z toho zblázníš (to za Tebe právě řeší ten packagemanager)

Řešení: Používej repository stejně jako všichni kolem Tebe (tzn. instaluj přes nějakou aplikaci, podobně jako na chytrém telefonu)