DusanOrlik

Jak spustit na WIN10 hry z 80.-90. let, které běžely na WIN98?

Zdravim
Chci spustit hry z CD.Napr. z detstvi Klubicka .. Klubicko her … Apod.
Ted pri spusteni se objevi chyba: „Tato aplikace nemuze bezet ve vasem pocitaci.Chcete-li najit verzi pro svuj pocitac,obratte se na vydavatele softwaru.“ … Nelze nic nastavit apod. Nevite jakym programem to spustit.Pochybuju ze DOS Box pomuze.Zkousel jsem…
Diky za pomoc

Odpovědi
Edison

Dost špatně. Snad by pomohl nějaký virtuální stroj s instalovaným vhodným OS.

Doplnění: Ale ani to není jistota vzhledem k tomu, že OS mají zcela rozdílnou správu paměti. Emulovat ram jako Base 640 kB, extended a expanded, jak to bývalo kdysi je velký problém a některé programy to vyžadují. Pak běhají spíše náhodně a snadno prostě zabloudí v alokacích využití RAM.

Radius

Anebo si takový starý počítač koupit od sběratele, nedávno bylo setkání:

Na takovém starém počitači si můžete zkusit, jaké to doopravdy bylo, hrát takové hry, ten počítač musí být v pořádku.

Já sám jsem takový počítač kdysi měl a bavil mě tenkrát např. 3D Tetris a pamatuji na hry od Františka Fuky.
Hry, kde se jen střílelo a ničilo mě nabavily, já měl rád hry, kde se muselo i přemýšlet.

Ale zase mě ty hry tak nebavily, připadalo mi to jako ztráta času.

Zdroj: http://www.by­tefest.cz/

jáára

V DOS Box, zkoušel jsi špatně.

Arne1

V 64 bitových Win to asi nepůjde, mám spoustu svých 16 bitových programů v Pascalu které nespustím. Ale lepší verze současných windows umějí spustit virtuální stroj, kam se dají nainstalovat nějaké staré win a tam by to mohlo fungovat.

DusanOrlik

Jak to spustim v DOS boxu?? diky