Kelt

Jak spustit hry?

Dobrý den? Může mi někdo poradit, jak spustit staré hry, které jsem si stáhnul? Jsou sice zazipované, ale po umístění kurzoru na příslušný řádek a volbu extrahovat vše, bych se měl do programu dostat a program – hru spustit. Po provedení akce se mi objeví ikona s nápisem, chyba při vykonávání programu. Když provádím odzipování souboru, tak je snad jedno, který řádek si vyberu, nebo ne? A čím se program spouští, je zde volba příponami exe, bat nebo com. Jedná se o hry z roku 1990 –1998. Nebo si mám vybrat řádek o největší velikosti? Děkuji za rady a odpovědi.

Nejlepší odpověď
Alesh

podle popisu to tipuju na klasické DOSovky, čili musíš emulovat DOS a to asi nejlépe přes DOSBox

Zdroj: http://www.slu­necnice.cz/sw/dos­box/

Další odpovědi
Sarrow

Ještě jeden malý tip k DOSboxu, spousta lidí přes něj spouští hry složitě, ale stačí jen program nainstalovat a spuštěcí (exe.) soubor přesunout (přetáhnout) na zástupce dosboxu a program ti hru automaticky spustí… ;)

beer

Před spuštěním hry si ve vlastnostech nastav kompatibilitu spuštění (vyber systém).
Zkušenost