Zelda123

Jak správně zrušit pracovní smlouvu ve zkušební době?

Dobrý večer, ráda bych se zeptala, pokud chci ukončit pracovní poměr ke dni 21.8.2015, tak ten den už nejdu do práce?
Kdybych zrušení ve zkušební době předala zítra zaměstnavateli je to příliš pozdě? Děkuji

Odpovědi
da ny

Radu najdete např. zde:
http://www.vy­plata.cz/zames­tnanec/moznos­tiukoncenippv­.php
http://finance­.idnes.cz/zru­seni-pracovniho-pomeru-ve-zkusebni-dobe-feq-/pravo.aspx?c=A130514­_144316_pravo_vr

setapouch

Pracovní poměr skončí dnem doručení zrušení, není-li v něm uveden den pozdější. Podle mého, pokud zítra doručíš zrušení pracovního poměru ke dni 21.8., k tomuto dni se pracovní poměr ruší, tj. neexistuje, tj. není nutné směnu nastoupit.

Jen můj názor, nejsem právník. Vycházím ze zdroje, webu Ministerstva práce a sociálních věcí.

Zdroj: http://www.mpsv­.cz/ppropo.php?ID=IP­B023

ivzez

Písemně. Stačí napsat:

„Ruším pracovní poměr ve zkušební době.
Místo, datum
Jméno Příjmení (vlastoruční podpis)“

Můžete připojit adresu, telefon, e-mail.

Pokud byste se měla registrovat na ÚP, bývá dobré v písemném zrušení
dobré uvést vážný důvod (podle zákona o zaměstnanosti), aby se Vám ev. nekrátila podpora v nezaměstnanosti.

Doručte zaměstnavateli a při předání se dohodněte, jestli ještě odpracujete poslední den. Pravděpodobně se budete muset dohodnout i o tom, kdy si můžete
vyzvednout potvrzení o zaměstnání (zaměstnavatel je nebude mít připraveno, protože s ukončením nepočítá).
____

Poznámky:
Podle mne je lepší si písemné zrušení připravit předem a předat
je zaměstnavateli před koncem pracovní směny přede dnem, od
kterého už nechcete pracovat.

Předáte-li zrušení kolem poledne, mohl by Vám zaměstnavatel stihnout do konce pracovní směny vystavit potvrzení o zaměstnání (dříve zápočtový list) – nemusela byste si pro něj zajít jindy (zaměstnavatel je povinen potvrzení vystavit, ale není povinen je zaslat poštou).