huxa

Jak správně zálohovat data?

Jak zajistit, aby nebyl v zálohovaných datech vir?
Jak je správně zarchivovat a snížit jejich velikost?
Jak správně udělat kopie záloh, kdyby jedna náhodou se pokazila?
Doplňuji:
Bedy-ale co když člověk nechce si dělat zálohu systému, ale nějakých souborů, třeba videí či fotek?

Nejlepší odpověď
Bedy

Nejlepší je nainstalovat čistý systém, nainstalovat aktualizace do něj, ovladače a eventuálně nejdůležitější programy a přes CloneZillu nebo Symantec Ghost udělat zálohu systému a data (dokumenty, fotky, apod.) dát na druhý disk + nahrát na externí pevný disk, eventuálně DVD či cloud (Skydrive.com, apod.).Data umístěná na zvláštním datovém oddílu lze projet antivirovým programem.

CloneZilla i Ghost umí pěkně zkomprimovat bitovou kopii – z 20GB obsazeného systémového oddílu to zkomprimuje na nějakých 4–5GB při maximální kompresi (zkušenost s Ghostem).

Další odpovědi
badisko

skydrive .....CD/DVD …externi HDD.. velkokapacitni flaska …
prekontrolovat data …antivirem ..co mas v pc …pak treba pouzit nejake online jako eset ..kaspersky atd…zmencit je mapriklad.. 7zipem…7zip udelas si klido 5 komprimovanych baliku a nahrajes uloziste …ja pouzivam skydrive a google uloziste …nejvic vsak skydrive …
Doplňuji:
take je fajn si udelat zalohu vsech ovladacu v PC …!!! k tomuto ucelu se da nejlepe pouzit toto ..driver genius http://www.sta­huj.centrum.cz/u­tility_a_ostat­ni/zalohovani/dri­ver-genius-professional-edition-2005/ v trialu se snepodari ovladace updatovat ..
ale je zde mozne ovladace ZALOHOVAT ..a to budto do Zip souboru ..samorozbalovaciho baliku nebo do samospousteciho instalacniho programu …proc vytvaret takovou zalohu ?…to je proste… asi kazdemu se uz stalo ze pri instalaci windows se ztratily ovladace …problem to ani tak moc velkej neni pokud ze vam neztrati ovlacec sitovky :D a tak vas PC najedou nema pristup k internetu a tudiz se nada upatovat a potrebujete dalsi PC ke stazeni potrebneho ovladace …tento balik se jen zalohuje na flash disk nebo a je vzdy po ruce ..vyhledavani spravnych ovladacu muze byt pro mene zkusene uzivatele opravdu hodne tvrdy orisek .....

badisko

zapomel jsem dodat ze je to dobre reseni v off-line rezimu pokud clovek neni pripojen k netu…

badisko

jeste jsem zapomel tady na tohle nedavno jsem o tom cetl prislo mi to zajimave .. … http://www.zi­ve.cz/Bleskov­ky/Swiss-Picture-Bank--fotobanka-ktera-archivuje-vase-snimky-az-na-99-let/sc-4-a-147325/default.aspx