VampGirl

Jak správně zalévat kaktus?

Ráda bych se vás zeptala, jak správně zalévat kaktus? Jak často a kolik vody potřebuje? Už se mi stalo, že mi kaktusy zahynuly, ale nevím kvůli čemu to bylo. Jestli nedostatkem vody či světla. Je tady mezi námi nějaký kaktusář? 🙂 Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
anonym

Po nějaké době zalévání třeba po 14ti dnech, po měsíci nechat zeminu úplně vyschnout, pak zalít. K Listopadu už nezalévat ale držet se postupů zazimování, kdy je kaktus v teplotě asi 10–15ºC v přítmí. V Únoru by měl dostat zase vodu.
Doplňuji:
@nabubindes já se tak často neholím a ještě jsem nezdechl:-)

Další odpovědi
nabubindes

tak to se nedivím, kaktus musíš minimálně dvakrát až třikrát týdně holit!

pondělí

nezalévat,ZAV­LAŽOVAT,a jak se kaktus dává do květu,nechat ho schnout a po odkvětu zalít a pak zas jen zavlažovat,ale musí mít písčitou půdu

terry

pondělí – jaký je rozdíl mezi zaléváním (mírným) a zavlažováním?

Prosím konkrétně, popř.polopaticky. Děkuji .

atriplex

  1. Kaktus potřebuje plné světlo, přes léto venku, nebo na parapetu okna
  2. Prolít (pořádně) substrát, ale z misky vodu vylejeme. Další zálivku provádíme až když substrát úplně vyschne. Nejhorší je pár kapek denně – to je katusová smrt
  3. Koncem září (před prvními mrazíky) přestaneme zalévat, necháme substrát vyschnout a pak kaktusy uložíme k zimnímu spánku. Suchá místnost s teplotou +5 – +15, ne víc, ne míň. Ani kapka vody, prostě kaktus přikrytje novinami a nechte ho spát až do začátku května.
  4. Začátkem května kaktus přesaďtě, začněte zalévat a přes léto se těště z květů.
  5. Pokud kaktus nezazimujete, v létě vám nepokvete a přes zimu se bude deformovat (bude mít teplo, ale málo světla a to je jeho hrob).