simoneta

Jak správně shrnout, o čem jsou nejstarší písně v roli hymny?

Zdravím :) nemohl by mi prosím někdo pomoct? ..Nevíte, jak stručně shrnout o čem jsou tyto ,,hymny'' – Hospodine, pomiluj ny, Svatý Václava, vévodo české země ?

Nejlepší odpověď
annas

Vyjděte z toho, že v tehdejší době byla hymna jakýmsi chvalozpěvem, velebením někoho či něčeho.

Významy vyplývají ze slov písní – kdo měl komu pomoct, při jaké příležitosti. .

Hospodine,… spasiteli celého světa, smiluj se na námi … hrála se při korunovaci, ale byla to i bojovná píseň…

Svatý Václave … stejně tak sv. Václav byl považovaný za ochránce národa – zase vyplývá ze slov písně

Zřejmě se připravujete k maturitní zkoušce, proto jsem vám odpověď naznačila.

Příště se nebojte vyjádřit svůj názor – přece platí: „těžko na cvičišti, lehko na bojišti“.

Další odpovědi
gecco

DÚ??
😁
___
Přečti si je, ani Svatováclavský chorál není tak dlouhý, abys to nezvládla…
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Hospodine,_po­miluj_ny
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Svatováclav­ský_chorál
😉