teatree

Jak správně rozbalovat s WinRar?

Dobrý den, potřebuji poradit s WinRar. V počítači mám dva disky, C: se systémem a D: s daty. Při rozbalování velkého souboru na D: (chci ho rozbalit opět do D), se využívá,nevím proč i kapacita disku C: A tam není tolik místa, takže se mě soubor nedorozbalí a zároveň mě to všechno volné místo na C zabere a už neuvolní..Mám tedy dvě otázky: 1.kde na disku C najdu soubory které se mi tam rozbalily (nemohu je najít), 2:jak správně rozbalit na D: soubory, aby mě to nevyužívalo i kapacitu na disku C:..Děkuji za trpělivost :) Jirka

Nejlepší odpověď
gecco

  1. stáhni a nainstaluj si CCleaner ( https://www.pi­riform.com/ccle­aner ), spusť jej (ponech v defaultním nastavení) a spusť čištění – velmi pravděpodobně máš ´zaneřáděné´ tempy (nejen z pokusů o rozbalení archivu), Ccleaner je promázne
  2. nastav si tempy (i) na D: (nepíšeš systém, takže ´někde okolo´ – Tento počítač, pravým, z menu Vlastnosti, Upřesnit, Proměnné prostředí)
  3. pokud budeš mít i nadále málo místa na disku (discích), buďto něco nepotřebného promázni a nebo přidej disk

Další odpovědi
postcd

winrar dočasné soubory: google „winrar temporary files where“

nalezeno:
Winrar extracts the archives to
C:\Documents and Settings\<user_na­me>\Local Settings\Temp (Windows XP)
C:\Users\<user_na­me>\AppData\Lo­cal\Temp (Windows Vista/7)

a zde také zajímavý obrázek: https://i.stac­k.imgur.com/cqYS­w.png

restart počítače by třeba také mohl nějaké dočasné soubory odstranit, a nebo použít program ccleaner, který to umí smazat.

jinak já extrahuji pomocí pravého tlačítka myši, tedy do stejné složky, pravé tlačítko a volbu pro rozbalení.

a nebo přetažení pomocí pravého tlačítka myši do složky například jiného disku

teatree

Kluci díky za rychlé odpovědi, vše už teď, díky vám, funguje perfektně. Díky a pěkný den ;) J.

gecco

😉
Tak hlavně ať to funguje a funguje dlouho…
😉