Kapicka

Jak správně říct mluvní cvičení a jak postupovat?

Ahoj,mám mluvní cvičení na téma „Proč někomu květy způsobují něhu a někomu kýchání“ .Potřebovala bych poradit jak správně postupovat a jak začít a zakončit téma.Už bych docela i věděla,co bych řekla ale pořád nevím jak začít a postupovat abych nepřeskakovala­.Nemáte pár rad?
Doplňuji:
Děkuji mockrát,omlouvám se za krátkou odpověď a ještě jednou díky za váš strávený čas

Nejlepší odpověď
annas

Nevím, jak dlouho máte mluvit. Začala bych nějak tak: Jen návrh úvodu a závěr … Je to vaše cvičení, vyjadřujete své myšlenky …

Květiny jsou všude kolem nás. Člověk je pěstuje, zdobí se jimi, krášlí své okolí, jí je a dokonce si je tiskne na závěsy.
Květiny můžeme vnímat nejen zrakem, který je jistě nejdůležitější, ale i čichem, chutí a hmatem. Všechny tyto vjemy v nás vyvolávají pocity, emoce, umějí potěšit, zlepšit náladu atd.

Pak bych přešla k alergiím – nevýhoda …a k tomu, co sama o květinách víte .. třeba symbolika květin … kdy darovat květinu … co je v názvu tématu

Závěr – měl by vyplnout z vašich myšlenek ..

Květiny znamenají štěstí a radost. Jsou ideálním dárkem pro téměř každého člověka a každou příležitost … . Darujte květinu, udělejte radost těm, kteří je mají rádi … Ať je co nejméně těch, kterým květy způsobují problémy a jimž by květina radost neudělala … …