Pájo

Jak správně provést izolaciproti průsaku vody? (U nedokončeného balkónu).

Dobrý den,

potřebuji co nejlépe zaizolovat (před dokončením) balkón proti průsaku vody…

Současný stav znázorňuje varianta A.
Balkón tvoří betonové nosníky vytažené ze zdi, mezi kterými jsou umístěny hurdisky. Výškový rozdíl hurdisek je do výšky nosníků doplněn několika centimetry betonu, ten je naimpregnován a převařen asfaltovou lepenkou. Přes celé přijde souvislá vrstva betonu (s armaturou – kari sítě). Nakonec položím dlažbu (určenou ven).

Jeden zedník radí rovnou betonovat a vše provést podle náčrtku B.
Podle mého ale provedení B nezamezí průsaku vody omítkou. Už k němu částečně dochází.
Lepenka je přivařena přímo na štuk a je navařena příliš nízko. Při dešti s bočním větrem omítkou zatéká a vlhnou štuky na zdi pod balkónem.

Proto jej přesvědčuji o variantě C, ale používám jen selský rozum, nejsem z oboru.
Dokázal by mi někdo z odborníků – stavbařů poradit, jak správně izolaci balkónu provést nebo doporučit zdroj, kde bych tuto informaci našel?

Náčrtek zde:

http://www.edis­k.cz/stahni/79728/I­zolace_balkonu­.jpg_355.55KB­.html

nebo

http://www.edis­k.cz/stahni/42543/I­zolace_balkonu­.pdf_1.85MB.html

nebo

http://www.us­chovna.cz/zasil­ka/D48UKJT55J8Y­HU4D-Y7K

Díky všem za radu.
Pavel

Nejlepší odpověď
terry

Sice jsem žena, ale s řemeslníky a zedníky obzvlášť mám spousty zkušeností. Většinou ne zrovna dobrých. Rekonstruuji starý dům.

Dle mého laického názoru se zedníkovi do lepší, ale složitější varianty jednoduše nechce.